Çocuk Kitapları

İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 64 sayfadan oluşan İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Jules Verne tarafından kaleme alınan İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri kitabını 9786052491461 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku indir.

İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir

Her taraf kapkara. Yıl 1860, Mart ayının dokuzuncu günü. Kara kara bulutlar göğü kaplamış. Denizde ilerlemek git gide güçleşiyor. Görüş mesafesi birkaç kulaca inmiş. Bu hava şartlarında Slugi adlı ufak bir tekne, tüm gücüyle denizde ilerlemeye çalışıyor. Bu hemen hemen yüz tonluk bir tekne. Gece saat onbir. Bu enlemde, Mart başında geceler kısadır. Ama gecenin sona ermesi teknenin batma riskini azaltacak mıydı? Onu batmaktan kurtaracak tek şey fırtınanın dinmesi, dalgaların yatışmasıydı. 

Aksi halde okyanusun ortasında sulara gömülüp gidecekti. Slugi’nin arka güvertesinde dört çocuk, en büyüğü on dört, öteki ikisi on üç, zenci Miço ise on iki yaşında var yok. dümen dolabına sımsıkı yapışmış, dalgalara engel olmak için çabalıyorlardı. İşleri bi hayli zordu. Bir ara dalgalar öyle bir şiddetle çarptı ki, çocukların hepsi yere savruldu. Neyse ki kısa bir sürede toparlanıp ayağa kalkabildiler.. 

İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri kitap özeti

İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku

İki Yıl Okul Tatili / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu