Edebiyat Kitapları

İki Aşk Arasında Bir Ülkücü Pdf indir

İki Aşk Arasında Bir Ülkücü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 248 sayfadan oluşan İki Aşk Arasında Bir Ülkücü kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Temel Kahveci tarafından kaleme alınan İki Aşk Arasında Bir Ülkücü isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. İki Aşk Arasında Bir Ülkücü kitabını 9786058269132 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İki Aşk Arasında Bir Ülkücü pdf oku indir.

İki Aşk Arasında Bir Ülkücü pdf indir

Biz çocukluktan ergenliğe geçerken “Ülke elden gidiyor? Din elden gidiyor?” söylemleri dört bir yandan yayılmayı sürdürüyordu. Aileden, çevreden, genlerden gelen “Allah sevgisi, vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi…” gibi kutsalların harmanladığı bir ruh ile şekilleniyorduk. Bu değerler için canımızı, malımızı vermek, kanımızı akıtmak doğal görevlerimiz olarak ruhumuza işliyordu, bu değerlerin toplamı bizim gibi ailelerde, mekanlarda yetişen çocuklar için “aşk” hâline getiriliyordu. Nenelerimizin hikâyelerinde birer “Köroğlu”, okuduğumuz kitaplarda birer “Kürşat”, seyrettiğimiz filmlerde birer “Kara Murat, Tarkan” oluyorduk. Vatan kutsaldı, millet kutsaldı, din kutsaldı… Çok sayıda kutsalımız vardı; sorgulamadan, tartışmadan uğruna ölmeye hazırlandığımız kutsallar… Kahramanlarla özdeşleşen insanlardık ama sonuçta insandık. Bizim de yüreğimiz vardı. Bizim de kalbimiz vardı, bir çift göz uğruna eriyip gitmeye hazır bir yürek vardı içimizde… Biz de cihan padişahları gibi “bir gözleri ahuya zebun” oluyor, olmaya can atıyorduk. Bütün kutsallarımızın hemen yanında yetim bir çocuk gibi yürüyen bir başka “aşk” daha yaşardı içimizde. Seven, bi hayli beğeni alan ama sevdiğini söylemeye çekinen, sevildiğini kabullenmekte zorlanan bir gönül… Ülkücüsü, devrimcisi… Bir dava uğruna can vermeye gönüllü olacak kadar cesur her genç, dünyasını, gözlerinin rengiyle renklendiren “sevgili”nin dudaklarından dökülecek “Seni seviyorum.” kelimeleri uğruna da seve seve ölüme giderdi. Yetiştiğimiz ve büyüdüğümüz dönemler hep “kahramanlık” dönemleriydi. Vatan için, millet için, bayrak için, din için ölmeye hazır çocuklardık biz. Bu kutsallar için ölüme gitmek duygusu alenen sergilenirdi ama bir çift göz uğruna yaşamak ve ölmeye hazır olmak yüreklerde gizlenirdi. Toplum ve şartlar kutsallar için ölmeyi yüceltirdi.
Vatan elden giderken, millet elden giderken, bayrak indirilmek istenirken sevgisiyle tepeden tırnağa sarıp sarmalasa da bir kızın peşinde görünemezdik.
 
İşte ben ve benim yaşıtlarım bu “iki aşk arasında” yetişip büyüdük. Bundan dolayı “iki aşk arasında” olduk ne olduksa… Kimimiz ülkücü, kimimiz devrimci…

İki Aşk Arasında Bir Ülkücü kitap özeti

İki Aşk Arasında Bir Ülkücü pdf oku

İki Aşk Arasında Bir Ülkücü Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu