Çocuk Kitapları

Hz. Muhammed (s.a.v.) Pdf indir

Hz. Muhammed (s.a.v.) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 07.06.2017 sayfadan oluşan Hz. Muhammed (s.a.v.) kitabı 9789752565852 olarak çıkarılmıştır. Muhammed İbn İshak tarafından kaleme alınan Hz. Muhammed (s.a.v.) isimli kitap Mohsen Abou El-Azm dilinde ve 64 ebatındadır. Hz. Muhammed (s.a.v.) kitabını Ahmed Abu Knegar numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hz. Muhammed (s.a.v.) pdf oku indir.

Hz. Muhammed (s.a.v.) pdf indir

Hz. Peygamber’in nice büyük hadiseyle dolu yaşamının en mühim kesitlerinin kısa ve öz, basit bir şekilde okunan ve insanı duygulandıran bir tarzda anlatımı.  Prof. Dr. Shawkat Toorawa  Arap Edebiyatı ve İslami İlimler Bölümü, Cornell Üniversitesi
İnsanlar yalnızca kendi nefislerini düşünmekten kurtularak başkalarını da aynı biçimde önemseme inceliğini öğrenebilir mi?
Hz. Muhammed Mekke’de yaşayan dürüst bir tüccardır. Varlıklı, tüccar bir hanımla mutlu bir evliliği ve birbirinden tatlı çocukları mevcuttur. Her şey rayında gidiyor gözükmektedir. Lakin bütün bunlar Hz. Muhammed için yeterli değildir. Kendi başına uzun süreler geçirmeye başlar; yaşamı ve insanın Rabb’iyle olan bağını tefekkür eder.
Günün birinde Hira Mağarası’nda tefekküre daldığı sırada, Allah’tan vahiy almaya başlar. Bu ilahi mesajı etrafındaki herkesle paylaşması emredilir. Bu mesajlarla bireylerin hayata bakışlarının tamamen değişeceğini çok iyi bilmektedir. Lakin insanlar bu mesaja inanacak mı?
Aralarından bazıları karşı koyacak mı?

Hayat hikâyesini okuyacağınız Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa aleyhi’s-selâm, dünyaya İslam’ın çağrısını tebliğ etmiştir. Bugün dünya çapında bir buçuk milyardan fazla Müslüman yaşamaktadır.

Hz. Muhammed (s.a.v.) kitap özeti

Hz. Muhammed (s.a.v.) pdf oku

Hz. Muhammed (s.a.v.) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu