Tarih Kitapları

Homeros Destanları ve Markos İncili Pdf indir

Homeros Destanları ve Markos İncili pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Homeros Destanları ve Markos İncili kitabı 304 olarak çıkarılmıştır. Dennis R. MacDonald tarafından kaleme alınan Homeros Destanları ve Markos İncili isimli kitap 9786053757672 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Homeros Destanları ve Markos İncili kitabını 03.02.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Homeros Destanları ve Markos İncili pdf oku indir.

Homeros Destanları ve Markos İncili pdf indir

Klasik Yunan edebiyatının Hıristiyanlığın mühim metinleri üzerindeki etkilerine dair eserleriyle tanınan Dennis R. MacDonald, bu kitapta Markos İncili ile Homeros destanlarını, özellikle de Odysseia’yı karşı karşıya geldirıyor ve Homeros’un sayısız ismin bunun yanında Markos’u da etkilediği sonucuna varıyor:   
 
“İlk İncil yazarının eseri, çoğu yorumcunun sandığı gibi tarihi bir biyografi değil, düzyazıyla yazılmış bir karşı-destandır.”
 
Homeros Destanları ve Markos İncili, yalnızca tarih ve dinler tarihi meraklılarının değil, karşı karşıya geldirmalı edebiyat incelemelerini takip edenlerin de ilgiyle okuyacağı, klasik edebiyata dair bir çok mühim sorunu tartışan bir eser.
 
 
“MacDonald, Homeros ile Markos arasında o kadar kapsamlı koşutluklar gösteriyor ki, bilinçli olsun olmasın, aralarında bir ilişki olduğu varsayılmalı. Bu, İncil’leri  anlayışımıza yönelik çok mühim bir içeriğe sahip radikal bir tez.”
-William Hansen

Homeros Destanları ve Markos İncili kitap özeti

Homeros Destanları ve Markos İncili pdf oku

Homeros Destanları ve Markos İncili Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu