Tarih Kitapları

Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları Pdf indir

Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786059114646 sayfadan oluşan Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Michael Kerrigan tarafından kaleme alınan Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları isimli kitap Cold War Plans that Never Happened dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları kitabını 21.07.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları pdf oku indir.

Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları pdf indir

Sovyetler Birliği’ne yönelik bir NATO nükleer saldırısından Batı Avrupa’ya yönelik bir Varşova Paktı kara saldırısına; Kuzey ve Güney Vietnam arasında elektrikli bir çit inşa etmekten, Ay’da bir ABD üssü inşa etmeye; kulağa ihtimal dışı gelebilir fakat Soğuk Savaş sırasında bu operasyonlar ve diğerleri ciddi olarak değerlendirildi.
 
Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları, çoğu tarihin akışını değiştirebilecek, dizayn edilmiş en gizli ve acımasız operasyonlardan bazılarının hikâyelerini anlatıyor; ABD’nin Guatemala Devlet Başkanı Jacobo Arbenz’i devirme planından Chiang Kai Shek’in Çin’i Tayvan’dan yeniden işgal etme planına, psikokinezi deneylerine kadar… Bu kitap, hedeflenen her operasyonun bağlamını, başarılı olup olamayacağını ve gerçekleşmiş olsaydı tesirinin ne olabileceğini irdelemektedir.

Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları kitap özeti

Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları pdf oku

Hiç Gerçekleşmemiş Soğuk Savaş Planları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu