Çocuk Kitapları

Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi Pdf indir

Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi kitabı 152 olarak çıkarılmıştır. Yalvaç Ural tarafından kaleme alınan Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi isimli kitap 9789750839436 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi kitabını 29.01.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi pdf oku indir.

Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi pdf indir

Bir çocuk, bir yunus ve bir Karya efsanesi…
Alnına dökülen kıvırcık sarı saçları, Ege’nin sularını andıran mavi boncuk gözleriyle İasos’un en güzel, en bi hayli beğeni alan çocuğuydu Hermiyas. Yavru bir yunusla kurduğu sıradışı dostluğun hikâyesi kültürden kültüre, dilden dile, kulaktan kulağa dolaştı, sonunda Yalvaç Ural’ın kalemiyle de buluştu. Dünya döndükçe hatırlansın diye…
Bu söylencenin geçtiği adada dolaştığım sahil, mendirek, çan kulesi, kale, ufak meclis ve Kurin Köyü’nün zeytinlerini tükettiğim acı deliceleri, bana bir yunus gibi sevmenin ne demek olduğunu öğretti.

Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi kitap özeti

Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi pdf oku

Hermiyas / Yunus Sırtındaki Çocuk Ege’de Bir Karya Efsanesi Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu