Edebiyat Kitapları

Herkes Yalnız Ölür Pdf indir

Herkes Yalnız Ölür pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786059556347 sayfadan oluşan Herkes Yalnız Ölür kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Hans Fallada tarafından kaleme alınan Herkes Yalnız Ölür isimli kitap 19.02.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Herkes Yalnız Ölür kitabını Erdinç Yücel numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Herkes Yalnız Ölür pdf oku indir.

Herkes Yalnız Ölür pdf indir

Otto ve Anna Quangel çifti 1940’lı senelerda Berlin’de mütevazı bir hayat sürmektedirler. Otto fabrikada bir ustabaşı olarak işine devam ederken cefakâr bir ev hanımı olan Anna da Nazi Partisinin kadın kollarında çalışmalar yürütmektedir. Bir gün cepheden gelen mektupla oğulları Otto’nun ölüm haberini alan Quangeller derin bir üzüntü ve büyük bir travma yaşarlar. Lakin bir süre sonra oğulları Otto’nun ölümü Quangellerde çok derin bir zihniyet değişimine neden olmaktadır. Aile reisi olan Otto Quangel, artık Hitler Rejimi’ne karşı uğrunda ölümü göze alacak bir mücadele kararını alır. Otto, Hitler zıtı mesajlar yazdığı kartpostalları şehrin kalabalık mekânlarına bırakarak halkın uyanışını sağlamayı ümit etmektedir. Lakin bu iş Otto’nun düşündüğü kadar kolay olmayacaktır zira kartpostalları kendisini fark ettirmeden kalabalık mekânlara bırakmak bir hayli zordur. Kısa zamanda Gestapo’nun takibine maruz kalan Quangelleri artık büyük bir tehlike beklemektedir zira Hitler’e karşı yürütülen bu başkaldırının cezası idamdır. Sonunu düşünen kahraman olamaz düsturuyla hareket eden Quangeller tek başına koskoca Hitler Rejimi’ne kafa tutmakta kararlıdırlar. Quangellerin bu cesur başkaldırısı hem biricik oğullarının intikamını almak hem de Almanya’yı bu faşist rejimden kurtarmak içindir.
 

Hans Fallada insani hissiyatın en geniş yelpazesini haizdir. İnsani, gayri insani hiçbir şey ona yabancı kalmamıştır, o en gizli hislere kök salmıştır. Onun yazdıklarında hiçbir bilinçsizlik görülmez. Hans Fallada müthişyü ve edebiyatının sorunsallarını sade ve halkın diline uygun bir üslup ile anlaşılabilir ve ulaşılabilir kılmayı bilmiştir. Onun sevgisi gösterişsiz bir hayata ve sıradan insanlaradır.
Johannes R. Becher

Hans Fallada’nın dünya çapında enteresan derecede çok satan kitabı Herkes Yalnız Ölür, Almanlara Hitler’in hırslarını değil, aksine kendi hırslarını oldukça etkili bir biçimde gösterir. Bundan dolayı roman bilhassa bugün bile okuyucuyu büyülemektedir.
Adam Soboczynski/Zeit Online
 

Herkes Yalnız Ölür kitap özeti

Herkes Yalnız Ölür pdf oku

Herkes Yalnız Ölür Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu