Çocuk Kitapları

Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 112 sayfadan oluşan Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Johanna Spyri tarafından kaleme alınan Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri kitabını 9786052491119 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku indir.

Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir

Güneşli ve pırıl pırıl bir Temmuz sabahıydı, o şirin Mayenfeld Köyü´nden Alp Dağı´na tırmanan patika yolda iki kişi yürüyürdu. Biri iriyarı ve sağlam yapılı bir genç kız, diğeri ise büyük kızın elinden tutan ufak bir kız çocuğu. Çocuğun esmer yüzü kıpkırmızı olmuştu, gerçi bu şaşılacak bir şey değildi. Çünkü yavrucağı bu sıcakta, kara kışmış gibi sarıp sarmalamışlardı. En fazla beş yaşında olmalıydı. Üzerindeki elbisenin içinde adeta kaybolmuştu; art arda iki entari giydirilmiş, boynuna ise kırmızı büyük bir mendil bağlamışlardı. Ayaklarında ise altı çivili, kocaman dağ ayakkabıları vardı. Kızcağız bu yüklerin altında dağı doluk soluğa, kuvvetlikle tırmanabiliyordu.

Yarım saat yol aldıktan sonra Dörfli köyüne vardılar. Bu köy genç kızın dünyaya geldiğu yerdi. Köyün içinden geçerlerken pencerelerden seslenen köylü kadınları olduğu gibi kapılarının eşiğinde durarak onu çağıranlarda vardı. herkes, onunla konuşmak istiyordu. Kız, durmaksızın, yalnızca selamlar vererek ve sorularına bir iki kelime ile yanıt vererek yoluna devam etti.

Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri kitap özeti

Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku

Heidi / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu