Tarih Kitapları

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli) İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi Pdf indir

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi kitabı
416 olarak çıkarılmıştır. Yuval Noah Harari tarafından kaleme alınan Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi isimli kitap 9786055029739 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi kitabını 12.11.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi pdf oku indir
.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi pdf indir

Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü?
Para neden herkesin güvendiği tek şey?
Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen?
Güç elde etmekte böylesine kabiliyetli olan insanlar neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar?
Geleceğin dini bilim mi?
İnsanların miadı çoktan doldu mu?
100 bin yıl önce yeryüzünde en az altı farklı insan türü vardı. Günümüzdeyse yalnızca Homo Sapiens var. Diğerlerinin başına ne geldi ve bize ne olacak?
Çoğu çalışma insanlığın macerasıni ya tarihi veya biyolojik bir yaklaşımla ele alır, fakat Harari 70 bin yıl önce gerçekleşen Bilişsel Devrim’le başlattığı bu kitabında gelenekleri yerle bir ediyor. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar birden fazla konuyu irdeleyen Sapiens, tarihle bilimi bir araya getirerek kabul görmüş anlatıları yeniden konu alıyor.
Harari bunun bunun yanında geleceğe bakmaveya zorluyor okuru. Yakın gelecekte insanlar, dört milyar senedir yaşama hükmeden doğal seçilim yasalarını esnetmeye başladılar. Artık yalnızca dünyayı değil, kendimizi ve diğer canlıları tasarlama becerisi de kazandık. Peki bu bizi nereye götürüyor, bizi neye dönüştürebilir?
30’dan fazla dile çevrilmiş bu kışkırtıcı çalışma özellikle Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley ve Robert Wright’ın eserlerine aşina okurlar için olağanüstü bir kaynak.
Sapiens, tarihin ve modern dünyanın en büyük sorularını gayet yalın bir dille konu alıyor. Çok seveceksiniz!” Jared Diamond, Tüfek, Mikrop ve Çelik’in yazarı
“Harari’nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve enteresan gerçeklerle bezeli.” John Gray, Financial Times

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi kitap özeti

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi pdf oku

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Ciltli)
İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu