Bilgisayar Kitapları

Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Pdf indir

Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Buzdağı Yayınevi aracılığıyla çıkarılan Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi Kitabı 496 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Kasım 2020 nolu ISBN numarasına sahip Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi kitabının yazarı Brian ChristianHayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi Kitabı Pdf indir

Yaşamımızın tamamı, belirli bir sorun grubuna neden olan mekân ve zaman kısıtları ile sınırlandırılmıştır. Bir günde veya ömrümüz boyunca ne yapmalı veya ne yapmamalıyız? Ne kadar karışıklığı kabul etmeliyiz? Bunlar insanlar yönünden içinden çıkılmaz durumlara benziyor olabilirler fakat öyle değiller: Bilgisayarlar da aynı kısıtlamalarla yüz yüzelar, bundan dolayı bilgisayar bilimciler onlarca senedir bu tür poblemlerin farklı versiyonlarıyla uğraşmaktadır. Ve buldukları çözümlerin bize öğreteceği çok ama çok şey var.

Ünlü yazar Brian Christian ve bilişsel bilim uzmanı Tom Griffiths disiplinlerarası bu çalışmasında, bilgisayarların kullandığı algoritmaların insanlığın bir çok sorununu nasıl çözebileceğini göz kamaştırıcı biçimde okuyuculara sunuyor. Daha iyi sezgilere nasıl sahip olunacağını, işleri ne zaman bitirmemiz gerektiğini, yorucu ve sıkıntılı seçimlerle nasıl başa çıkacağımızı ve başkalarıyla en iyi nasıl ilişki kuracağımızı açıklıyorlar. Evlilik için en doğru kişiyi bulmaktan park yeri seçimine, birinin e-posta gelen kutusunu düzenlemesinden belleğin işleyişini anlamaya kadar bu kitap, bilgisayar biliminin bilgeliğini insan yaşamı için çok mühim stratejilere dönüştürüyor.

“Bu kitap kesinlikle mest edici… Genç matematik öğrencilerinden çok fazla duyduğunuz ‘Neden ki? Bunu gerçek hayatta asla kullanmayacağım!’ argümanına karşı müthiş bir panzehir. İster oyun teorisinin Yüzde 37 Kuralı olsun, isterse zihin-büküm olasılıklarının nispeten sade anlatımı, tüm iş burada sunulduğu kadar hem keyifli hem de pratik.”

– Popular Science

“Zorlayıcı ve keyifli. Bu kitap; zaman, mekân ve çaba kullanımında daha verimli olmanızı sağlayacak pratik tavsiyelerle dolu. Ve bu, bilgisayar bilimi ve insan zihninin işleyişi üzerine büyüleyici bir araştırmadır. Yapılacaklar listenizi optimize etmek, dolabınızı organize etmek yahut insan hafızasını anlamak isteyenler için harika bir kitap.”

Etiketler: Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi Pdf oku , Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi Pdf kitap indir, Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi pdf oku ücretsiz, Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi kitap indir ücretsiz, Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi pdf indir yandex, Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi pdf oku özet, Hayatımızdaki Algoritmalar Brian Christian Buzdağı Yayınevi kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu