Çocuk Kitapları

Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) Pdf indir

Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) kitabı 40 olarak çıkarılmıştır. Brigitte Labbe tarafından kaleme alınan Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) isimli kitap 9786059952781 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) kitabını 01.01.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) pdf oku indir.

Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) pdf indir

Felsefeyi çocukların gündelik yaşamına ustalıkla yerleştiren ve dünya çapında milyonlarca okura ulaşan “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin 29. kitabı, birbirinin zıttı gibi gözükse de iç içe geçen hatırlamak ve unutmak kavramları üzerine düşündürüyor. Dizinin yaratıcısı Brigitte Labbé, insan belleğinin çok yönlü ve enteresan işleyişini, bilgisayardan farkını, örnekler ve sorular eşliğinde irdeliyor. Bir yandan hem kişisel hem de toplumsal açıdan hatırlamanın önemine dikkat çeken kitap, diğer yandan anılarla yaşamanın tesirini anımsatıyor. Jacques Azam’ın karikatür tadındaki desenleri de, okul çağındaki filozofların çoklu düşünmesine katkıda yer alıyor. Her yaştan okuru etkileyen, sorular sormayı gündelik yaşamın bir pratiği haline getirmeye özendiren, eğitimcilerin ve ebeveynlerin ilk okuma önerileri arasındaki dizi, yeni kitaplarıyla zenginleşiyor.

Bir müziğin tınısıyla, bir fotoğraf karesiyle, eski bir oyuncak ayının dokunuşuyla, bir pastanın tadıyla, bir bebek oyuncağı görünce uyanan bellek, bizi bizden alıp geçmişin tatlarına daldırır. O bellek, bize bizden söz eder; gerçek bizden. Üstelik ne enteresantır ki, hatırladıklarımızı da, unuttuklarımızı da seçemeyiz. Hatırlamak istedik ama unuturuz; unutmak istedik ama hatırlarız…

Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) kitap özeti

Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) pdf oku

Hatırlamak ve Unutmak / Çıtır Çıtır Felsefe (29. Kitap) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu