Çocuk Kitapları

Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 86 sayfadan oluşan Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Grimm Kardeşler tarafından kaleme alınan Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri kitabını 9786052491454 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku indir.

Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir

Bir varmış, bir yokmuş, Hansel’le Gretel adında iki kardeş varmış. Hansel, bir gün kız kardeşinin elini tutmuş, “Zavallı anacığımız öldüğünden beri mutluluk yüzü görmedik.” demiş. “Çünkü, üvey annemiz her gün bizi dövüyor . Azıcık yanına yaklaşsak, hemen itip kakıyor, yanından uzaklaştırıyor. Kuru ekmek kabuğundan başka bir şey tükettiğimiz yok. Ocağın önünde yatan şu ufak köpek bile bizden daha kıymetli bu evde. Onun bile önüne Arada bir de olsa bir et parçası atıyorlar. Tanrı acısın şu halimize! Ah, anacığımız sağ olsaydı da şu halimizi görseydi, kimbilir nasıl üzülürdü! Gel kardeşim gidelim, kaçalım buradan! Gidip, dünyayı dolaşalım…” demiş. 

İki kardeş, kaçmaya karar vermişler, hemen yola koyulmuşlar. Yürümüşler, yürümüşler, kırlardan, bayırlardan geçmişler. Akşama doğru, kocaman bir ormana ulaşmışlar. Öyle yorulmuşlar, karınları da öyle acıkmış ki hemen oracıktaki bir ağaç kovuğunun içine sığınmışlar. Çok geçmeden de uyuyup kalmışlar.

Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri kitap özeti

Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku

Hansel ve Gretel / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu