Tarih Kitapları

Halil Halid’in Mücadelesi Pdf indir

Halil Halid’in Mücadelesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 252 sayfadan oluşan Halil Halid’in Mücadelesi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Halil Halid tarafından kaleme alınan Halil Halid’in Mücadelesi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Halil Halid’in Mücadelesi kitabını 9789752487253 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Halil Halid’in Mücadelesi pdf oku indir.

Halil Halid’in Mücadelesi pdf indir

İngiliz sömürge imparatorluğunun en kuvvetli olduğu zamanda ona karşı en şiddetli mücadeleyi veren bireylerden biridir, Halil Halid Bey. Londra’da, Mısır’da, İstanbul’da farklı dillerde paylaşımı yaptığı risaleler, kitaplar ve makalelerle Türk düşmanı Avrupa devletlerine karşı azimle ve sebatla ama daha mühimsi ilmi ve tarihi referanslarla yanıtlar verir. Had bildirir tarzdaki duruşuyla Ermeni Meselesi, Balkanlar, Arap coğrafyası ile ilgili İngiliz siyasetçilerinin güttüğü emellere karşı Batı’nın çirkin planlarını yüzlerine vurur. Kalemi keskindir, başta Lord Salisbury olmak üzere İngiliz sömürge siyasetçilerine mektuplar yazar. 

Halil Halid Bey’in Türk Düşmanlığı diye tanımladığı korku, 19. yüzyılın en mühim meselelerinden biridir. Haçlı Seferleri, Mısır’ın işgali, Tunus’ta Fransız sömürgeciliği konularında yazdıklarını okuyunca aradan geçen 100 yıla rağmen adeta şimdilerdeki mücadelenin seyrini yaşar gibiyizdir. Yazarın tanık olduğu Türk Korkusu, bugün de değişmeden güncelliğini korumakta ve Batı siyasetinin temel meselelerinden biri olmaya devam ediyordir. 

Bu kitapta Halil Halid Bey’in farklı zamanlarda yayına giren kitapları, risaleleri ve Bir Türk’ün Ruznamesi başlığıyla paylaşımı yaptığı anıları bir araya getirildi. Unutulmuş bir Osmanlı aydınını hatırlamak ve sonuna gelinmemiş bir mücadelenin başlangıcını usta bir kalemden okuyabilmek umuduyla. 

Halil Halid’in Mücadelesi kitap özeti

Halil Halid’in Mücadelesi pdf oku

Halil Halid’in Mücadelesi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu