Çocuk Kitapları

Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri Pdf indir

Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 199 sayfadan oluşan Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hüseyin Özhazar tarafından kaleme alınan Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri kitabını 9786059683616 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri pdf oku indir.

Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri pdf indir

Eğitim yaşamı boyunca birden fazla bilgi ediniriz ama genelde bu bilginin çok az bir kısmı aklımızda kalır. Hâlbuki anlatılan çarpıcı bir hikâye yahut bir anı, belki de yaşamımız boyunca aklımızdan çıkmaz, zihnimize âdeta kazınır.
 
Bunun nedeni, hikâyelerin insan ruhuna dokunması, yaşamın içinden damıtılarak elde edilmesidir. Hikâyelerin kuru ve soyut bir bilgi yığını olmayıp duygusal yönüyle insanı yakalayabilmesidir.
 
Hikâyeler yalnızca belli bir konuyu anlatmakla kalmaz, bunun yanı sıra toplumsal hafızanın gelecek nesillere etkili bir biçimde aktarılmasında da mühim bir rol oynar. Çünkü hikâyeler, toplumsal vicdanın süzgecinden geçerek şekillenmiştir.
 
Değerler eğitimi serisinin bu kitabında bazı konular, soyut açıklamalara girmeden hikâyelerle ortaya konulmuştur. Kitapta umut, emek, sevgi, merhamet, nezaket, ahlak, erdem, hassaslık, doğruluk, tebessüm, kanaat gibi konular, birbirinden çarpıcı ve ilgi çekici hikâyelerle anlatılmıştır.
Her bir konunun sonunda alakalı hikâyelerden çıkarılan anlam ve dersler ise “sözün özü” bölümünde özetlenmiştir.

Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri kitap özeti

Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri pdf oku

Gülümse Değişsin Dünya / Erdem Hikayeleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu