Tarih Kitapları

Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası Pdf indir

Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 147 sayfadan oluşan Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ahmet Hazer Hızal tarafından kaleme alınan Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası kitabını 9786058347250 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası pdf oku indir.

Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası pdf indir

“Kafkasya’nın özgürlük mücadelelerini, özellikle Şeyh Şamil ve müritlerinin inanç ve dünya görüşlerini tarihi süreci içinde incelerken, konunun bir çok sorgulamalar getirdiğini gördüm. Pek çok faktör vardı ki, bunlar bu emsalsiz mücadelenin dışında görülmesine rağmen acı sonucu belirlemişti:
İslam âleminin çağın gerisinde kalışı, Avrupa’da sanayi devrimi, Avrupa’nın ileri tekniğini iktibas eden Rus İmparatorluğu’nun güney ve doğu sınırlarına yüklenmesi, Kafkasya’da ve Türkistan’da birleşik devletler yerine kabilecilik ve siyasal parçalanmanın hüküm sürmesi,… gibi nedenler kaderi tayin etmişti.
Bundan dolayı araştırma konusu için, bu geniş bakış açıları içinde “Güçler Çatışmasında Müritlerin Dünyası” ismi uygundu.
Bunun yanı sıra Kafkaslıların karakter ve sosyal yapıları, ruhi ve ahlâki bir eğitim kurumu olan Tarikatlar (Nakşi ve Kadiri tarikatları) ve prensipleri, tarikattan millî ve siyasi bir ideolojiye dönüşen müridizm, Kafkasya’ya karşı Rus istila hareketleri ve Rusya’nın strateji ve taktikleri, Rus yorumları, Kafkasya’da birleşik bir devlet kurma çalışmaları, Kırım Savaşı’nda Kafkasya’nın istiklali meselesi, Şeyh Şamil’in kişiliği çağımıza uzanan idealleri, yaşamından parçalar, kültür çatışmalarından uzlaşmalara, gerçekleşen kehanetler ve yeni imkanlar… gibi ilgi bölgesindeki konular da incelemeye dahil edilmiştir.”

Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası kitap özeti

Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası pdf oku

Güçler Çatışmasında Şeyh Şamil ve Müritlerinin Dünyası Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu