Tarih Kitapları

Gotlar Bosna’da Pdf indir

Gotlar Bosna’da pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 224 sayfadan oluşan Gotlar Bosna’da kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Bisera Suljiç Boşkailo tarafından kaleme alınan Gotlar Bosna’da isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Gotlar Bosna’da kitabını 9786052287668 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Gotlar Bosna’da pdf oku indir.

Gotlar Bosna’da pdf indir

Bosna’nın ileri gelenleri, 1942 senesinde Hitler’e yazıp gönderdikleri mektupta Boşnakların, Got kökenli olduklarını ileri sürerken, neden Gotların varlığı bizim tarihimizden “silinmiştir?” Tarihte adı geçen “Dobri Goti – İyi Gotlar” (Vizgotlar), “Dobri Boşnjani – İyi Boşnakların” atalarımıdır? Boşnaklar, neden Got kökenli olduklarını iddia etmişlerdir? Gotlar buralara nereden gelmişlerdir? Kimdir bu Gotlar? Yaşantıları nasıldı? Kültürel açıdan bize ne bırakmışlardır? Gotların, Boşnaklarla ortak olan özellikleri nelerdir? İkinci Dünya Savaşı esnasında Boşnaklar, atalarının Gotlar olduğunu Hitler’e belirtirlerken ne kadar haklıydılar?
Kuzeyin eski Viking boylarından Cermen halkının uzantısı olan Gotların, Boşnaklarla olan bağlantıları neydi? Got Aryanizm’i ile Boşnak Aryanizm’i, daha doğru bir deyişle Boşnak Bogomilliği arasındaki benzerlikler nelerdir? Vulfil’in IV. yy.da ortaya koyduğu Got-İncil yazısı ile eski Bosna alfabesi olan Bosançitsa (Bosančica)) arasındaki benzerlik nedir? Dolayısıyla İlir-Mesap alfabesinden türemiş olan bu iki alfabe neden aynı özellikler taşımaktadır?
Bu kitapta, bütün bu soruların yanıtları, uzun seneler süren incelemelerin sonunda elde edilen bilimsel veriler ışığında aydınlatılmaya çalışılmıştır.

Gotlar Bosna’da kitap özeti

Gotlar Bosna’da pdf oku

Gotlar Bosna’da Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu