Pdf Kitap

Gölgeye Övgü Pdf indir

Gölgeye Övgü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Gölgeye Övgü kitabı 72 olarak çıkarılmıştır. Cuniçiro Tanizaki tarafından kaleme alınan Gölgeye Övgü isimli kitap 9786258401714 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Gölgeye Övgü kitabını 18.05.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Gölgeye Övgü pdf oku indir.

Gölgeye Övgü pdf indir

“… Neden karanlığın içinde güzellik arama eğilimi yalnızca Doğulularda kuvvetlidür? Batı da elektriğin, gazın veya petrolün olmadığı zamanlardan geçti ama bildiğim kadarıyla onlarda gölgelerden keyif alma eğilimi yok. Hayalet tasvirlerinde, eskiden beri Japon haycihazların ayakları olmaz fakat Batı’da haycihazların ayakları mevcuttur, üstelik vücutları da seçilir. Bu kadar ufak bir farktan bile anlarız ki bizim fantezilerimizi zifiri karanlık süslerken, onlar hayaletleri bile cam gibi berraklaştırır.”
 
20. yüzyıl Japon edebiyatının devlerinden, büyük eserlerin yaratıcısı Cuniçiro Tanizaki, kariyeri boyunca ülkesinde dönemin en büyük yazarı olarak kabul gördü, ardından ise Haruki Murakami, Yasunari Kavabata ve Yukio Mişima’yla birlikte savaş sonrası Japon edebiyatının “büyük dörtlü”sünden biri olarak anıldı.
 
Gölgeye Övgü’de Tanizaki modernleşen dünyayı karanlık ve ışık üzerinden, Doğu ve Batı toplumlarının ilerleme karşısındaki reflekslerini de mukayese ederek masaya yatırıyor. Sadece gölgeye değil, apartman çatıları, tuvaletler, lambalar, kâğıt ve yemek takımı gibi günlük yaşamda üzerine pek kafa yormadığımız şeylere, gösterişli olmayana kendine özgü üslubuyla gözleri üstüne topluyor.

Gölgeye Övgü kitap özeti

Gölgeye Övgü pdf oku

Gölgeye Övgü Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu