Edebiyat Kitapları

Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri Pdf indir

Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri kitabı 116 olarak çıkarılmıştır. Albrecht Beutelspacher tarafından kaleme alınan Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri isimli kitap 9786257757522 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri kitabını 07.04.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri pdf oku indir.

Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri pdf indir

İnsanlar özel detaylarının ve kişisel mesajlarının istenmeyen bireylerin eline geçmesini önlemek maksadıyla tarih boyunca çok çeşitli yollara başvurdular. Kendi aralarında “gizli diller” icat ederek bunlarla iletişim kurdular, harflerin yerine kodlar atadılar; önceleri mekanik, yakın günlerde de dijital kodlama metotları geliştirdiler.
 
Ama eğer gizli dillerin ve kodların yalnızca casuslar veya kanunsuzlar için olduğunu kafanızı yoruyorsanız, fena halde yanılıyorsunuz. Bugün tercih ettiğimiz mobil cihazlar, ATM’ler, uzaktan kumandalar, internet işlemleri, hepsi ve çok daha yükseksı, güvenle çalışmak için kodlamaya ve kriptolojiye muhtaçtır. Giderek daha da dijitalleşen bir çağda artık gündelik yaşantımızın her yerine sirayet etmiş durumdaki gizleme ve güvenlik bilimi “kriptoloji”, bu kitapta sade ve öz bir biçimde tanıtılıyor; tarihteki ilk emsallarinden günümüze ve hatta geleceğe doğru uzanan bir şifreleme tarihçesi veriliyor. Kodlama ve kod çözmenin sayısız metotlarıne olduğu kadar bunların güncel işlevlerine dair de hem anlaşılır hem kapsamlı bir özet sunuluyor.
 

Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri kitap özeti

Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri pdf oku

Gizli Diller ve Kodlar: Tarihçeleri ve Teknikleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu