Akademik Kitaplar

Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 444 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ekim 2019 nolu ISBN numarasına sahip Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Süleyman ElmacıGenel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Genel Fiziki Coğrafya, üniversitelerin sosyal bilgiler, coğrafya ve sınıf öğretmenliği programları ile coğrafya bölümü öğrencilerine yönelik bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Kitabın kapsamı Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören Genel Fiziki Coğrafya dersinin müfredat programına uygun biçimde düzenlenmiştir. Ayrıca kitap içeriğinin belirlenmesinde coğrafyanın kendine özgü bilim sistematiği de dikkate alınmıştır. Tüm bilimlerin sentezi ve anası olarak nitelenen coğrafya bilimi, fiziki ve beşeri coğrafya olmak üzere iki ana bilim dalından bir araya gelmektedir. Dolayısıyla bu kitap, coğrafyanın doğrudan mekân (yeryüzü) ile alakalı temel konularını kapsamakta, yaşadığımız dünyanın doğal yapısını ve etkileşimlerini daha yakında zamandan tanımamıza katkı sağlamaktadır.

Kitap, sekiz bölüme ve çok sayıda alt başlığa ayrılmıştır. Birinci bölümde coğrafyanın tanımı, konusu, gelişimi ve bilim kimliği kazanma süreçleri; ikinci bölümde Evren, Güneş Sistemi ve Dünya; üçüncü bölümde yeryüzünün şekillenmesi, bu sürede etkili olan etkenler ve başlıca topografyalar; dördüncü bölümde iklim bilimi, Dünya atmosferi ve iklim sistemi konuları üzerinde durulmuştur. Beşinci bölümde sular coğrafyası, yeraltı ve yerüstü sularının dağılışı, özellikleri ve etkileri; altıncı bölümde toprağın oluşumu, çeşitleri, dağılışı ve toprak poblemleri; yedinci bölümde bitkilerin sınıflandırılması yetişme mekanlarının şartları ve yeryüzünde dağılışları ele alınmıştır. Sekizinci ve son bölümde ise harita bilgisinin çeşitli konularına bi hayli ayrıntılı düzeyde; haritalar, grafikler, diyagramlar ve coğrafi bilgi sistemleri bağlamında temas edilmiştir.

Kitapta işlenen konular sade ve anlaşılır bir dille anlatılmıştır. Konuların daha iyi bilinmesi yönünden okuma parçası, not, ikaz vb.nin bunun yanında çok sayıda şekil, harita, fotoğraf, grafik, tablo gibi görsel malzemenin verilmesine de gayret edilmiştir.

Etiketler: Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Genel Fiziki Coğrafya Süleyman Elmacı Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu