Pdf Kitap

Firavun İmanı PDF E-Kitap

Firavun İmanı PDF E-Kitap, PDF kitap bölümünde Firavun İmanı PDF E-Kitap kitabını ele aldık. Firavun İmanı PDF E-Kitap PDF indirme linki yazımızın detaylarında..

Firavun İmanı PDF E-Kitap

Firavun İmanı Kitap Özeti

Firavun İmanı’nda Tarık Buğra, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşu sorunsalını bu kez Sakarya Savaşı arefesi ve derhal ertesi dönem bağlamında romanlaşmaya vardırıyor. Kahramanları gene “bayağı” halk yada devrin ikinci, üçüncü plandaki bireylerin temsil eden tipler. Roman Mustafa Kemal’in tartışılmaz önderliği etrafında şekillenen Cumhuriyet’in kurucu ekibi ve onun iradesine karşı, bizzat Kuvayi Milliye hareketi içinden şekillenmekte olan milli-muhafazakar hoşnutsuzluk, tepki ve muhalefetin şekillenişini mevzu alıyor.

Bu tepki ve muhalefetin sonraki senelerda Mustafa Kemal’i ve onun “devrimlerini” direkt karşısına almak yerine bunu bir anti-komünizm edebiyatı içine yerleştirilmiş imalarla ifade eden bir politik söylem tutturduğu bilinir. Bu bakımdan Firavun İmanı PDF, milli-muhafazakar tepki ve muhalefetin 1920’lerin Sovyetçi ve komünist sıfatla tiplerine yönelik ve onların üzerinden ifade ediliyor olması, Cumhuriyet’in ardındanki senelerını haber veriyor. Sayfa Sayısı: 229Baskı Yılı: 2005Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık Firavun İmanı PDF E-Kitap

Firavun İmanı (PDF olarak indir)

Firavun İmanı (Epud olarak indir)

Firavun İmanı (Word doc. olarak indir)
Firavun İmanı PDF indir Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz müthiş bir kitap. Öteki eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitap özetlerine bakabilirsiniz. ”Firavun İmanı PDF indir” Kitabı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu