Çocuk Kitapları

Fil Ozof’un Bilim Günlüğü Pdf indir

Fil Ozof’un Bilim Günlüğü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Fil Ozof’un Bilim Günlüğü kitabı 128 olarak çıkarılmıştır. Fatih Dikmen tarafından kaleme alınan Fil Ozof’un Bilim Günlüğü isimli kitap 9786056756023 dilinde ve 1. Hm. Kağıt ebatındadır. Fil Ozof’un Bilim Günlüğü kitabını 10.10.2017 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Fil Ozof’un Bilim Günlüğü pdf oku indir.

Fil Ozof’un Bilim Günlüğü pdf indir

Ormandaki laboratuvarında aklına gelen her sorunun cevabını arayan, hortumunda tuttuğu büyüteçle türlü türlü keşifler, araştırmalar ve deneyler yapan Fil Ozof bir de bütün bunları günlüğüne yazıyor. Mesela midemiz niçin kendini sindirmiyor? Kemiklerimiz demirden olsa nasıl olurdu? Bacağımı çarpınca niye morarıyor? Soğan niye ağlatır? Tırnaklarım niye uzuyor? Göbek deliğim niye var? Niye geğiriyorum? gibi soruların yanıtlarını araştıran Fil Ozof, her şeyi gayet bilimsel ve son derece gülünç bir biçimde açıklıyor.
İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Fatih Dikmen tarafından kaleme alınan Fil Ozof’un Bilim Günlüğü, çocuklara bilimin ne kadar keyifli olduğunu ve etrafımızdaki bütün ayrıntı kısmın içinde enteresan gerçekler saklı olduğunu anlatmak maksadıyla hazırlandı. Komik karikatürleri, mizahî üslubu ve günlük şeklindeki dizaynıyla günlük yaşamın bilimini işleyen Fil Ozof’un Bilim Günlüğü, kitap boyunca 50 bilimsel soruya yanıt vermenin bunun yanında bilimsel gerçekleri ispatlayan evde yapılabilecek 10 tane de deney anlatıyor.

Fil Ozof’un Bilim Günlüğü kitap özeti

Fil Ozof’un Bilim Günlüğü pdf oku

Fil Ozof’un Bilim Günlüğü Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu