Pdf Kitap

Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit Pdf indir

Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 132 sayfadan oluşan Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mehmet Azimli tarafından kaleme alınan Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit kitabını 9786257387156 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit pdf oku indir.

Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit pdf indir

Bu kitapta dünya tarihinin belki de en şanssız iki insanından bahsetmeye çalışacağız. Onların hayat hikâyesini okuyunca ve günümüze kadar yansıyan olumsuz etkilerini görünce insanın, “Keşke Hüseyin ve Yezit hiç yaşamasaydı!” diyesi geliyor. Günümüzde Suriye’de Sünni köylerinde “Ya Hüseyin” diye naralar atarak Sünni Müslüman kadınlara tecavüz edilirken, “Yezit” suçlamasıyla erkekler vahşice boğazlanırken, bu eylemler hangi din, vicdan ve insanlıkla izah edilebilir? Tarih boyunca
Kerbela hadisesinin intikamı adına olaydan yüzlerce yıl sonra yaşamış yüz binlerce masumun kanının dökülmesi ne ile izah edilebilir?
Doğru bulduğu değerler uğrunda savaşarak ölen Hz. Hüseyin için bu kadar kıyametin koparılması, kesinlikle dinî ve insani değil, net bir biçimde siyasidir. Son 30 yılda Irak’ta ve son 10 yılda Suriye’de iki milyon insan katledilirken ağıt yakmayan bireylerin, 70 kişilik Hz. Hüseyin ve akrabalarının şehit olması üzerinden bunu dillendirip bu davayı devam ettirmeleri kesinlikle dinî olamaz yahut en iyimser ifadeyle; bu din ise bunun adı “İslam” olamaz.

Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit kitap özeti

Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit pdf oku

Farklı Okumak / Hüseyin – Yezit Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu