Tarih Kitapları

Eyüp Sultan ve Haliç Pdf indir

Eyüp Sultan ve Haliç pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan Eyüp Sultan ve Haliç kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ziya Şakir tarafından kaleme alınan Eyüp Sultan ve Haliç isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 12 x 19.5 cm ebatındadır. Eyüp Sultan ve Haliç kitabını 9786056195402 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Eyüp Sultan ve Haliç pdf oku indir.

Eyüp Sultan ve Haliç pdf indir

İstanbul’un manevi banisi Eyüp Sultana biraz daha yaklaşmak isteyenler, Fatihin İstanbul’u fethetmesinde mühim bir mihenk noktası olan Haliçte ardından hayat nasıl gelişti? Niçin gelişti diye merak edip bu merakım gidermek isteyenler, Bizans zamanında Roma imparatorlan İstanbul’a niçin “Allaha emanet edilmiş şehir” diyorlardı? Bunu öğrenmek isteyenler.
Üstat Ziya Şakir’in sıcak kaleminden Peygamber Efendimizi Medine’ye hicrederinde kendi evinde ağırlamak bahtiyarlığına erişmiş olan Hazreti Ebu Eyyüb Halit’i, yaşadığı dönemi, Peygamberin müjdesine nail olmak için İstanbul muhasaralarına katilması ve surlar önünde şehadetini, Fatih Sultan Mehmet Han hazrederinin burayı imar edişini, Camii ve türbenin yapılmasından sonra Osmanlı idaresindeki Eyüp’ün, toplumsal, manevi hayattaki yerini, Eyüp’teki yaşantiyı (1959’a kadar), burada yaşamış Raif Hoca, Zekai Dede gibi ünlü bireylerin hikayelerini okuyacaksınız.

Eyüp Sultan ve Haliç kitap özeti

Eyüp Sultan ve Haliç pdf oku

Eyüp Sultan ve Haliç Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu