Çocuk Kitapları

Eylem ve Duygu Kartları Pdf indir

Eylem ve Duygu Kartları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde sayfadan oluşan Eylem ve Duygu Kartları kitabı olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Eylem ve Duygu Kartları isimli kitap 3-6 Yaş dilinde ve ebatındadır. Eylem ve Duygu Kartları kitabını 6.5 x 6.5 cm numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Eylem ve Duygu Kartları pdf oku indir.

Eylem ve Duygu Kartları pdf indir

Eylem Kartları: Eylemlerin adlandırılmasında ve öğretilmesinde kullanılabilecek bu kartlar, kim, ne, neyle, nerede, neden yapıyor, gibi sorularla hem çocuğun dil becerilerinin gelişimi, hem de hayal gücü, yaratıcılık, muhakeme gibi zihinsel becerilerinin gelişimi desteklenir.
Duygu Kartları: Kart çocuğa gösterilir ve hangi duygu olduğu sorulur. Misal verilecek olursa, üzülen çocuğun kartıyla çalışılırsa, niçin üzülmüş olabileceği, kimin üzmüş olabileceğine ilişkin sorular sorulur. Alınan yanıtlardan sonra “Seni en fazla ne üzer?” gibi sorular sorulur ve duygularını ve kendini tanıması sağlanır. Sen hiç başkasını üzer misin” gibi sorularla üst ben gelişimi desteklenir. Sette bulunan duygular: Öfke, tiksinme, üzüntü, korku, çekingenlık, sıkılma, mutluluk, sevgi, düşünce, hayal kırıklığı, olumlu şaşırma, olumsuz şaşırma, ağlama.
Eylemli Meslek Kartları: Kartların içinde çocuğun tanıyabileceği ve adlandırabileceği mesleklere ilişkin çok sayıda eylem kartına yer verildi. (Doktor, diş hekimi, hemşire, bahçıvan, çiftçi, dondurmacı, bakkal, simitçi, şekerci, boyacı, aşçı, öğretmen vb.) Ne yapıyor, sorusundan sonra (örneğin; yanıt, muayene ediyor) kim (yanıt, doktor) nerede (yanıt, hastanede) kimi vb (yanıt, hastayı-çocuğu vb) sorularla çalışma sürdürülür.
Okul öncesi (3-6 yaş arası) çocukların eğitiminde ve özel eğitimde kullanılabilir.

Eylem ve Duygu Kartları kitap özeti

Eylem ve Duygu Kartları pdf oku

Eylem ve Duygu Kartları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu