Tarih Kitapları

Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı Pdf indir

Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı kitabı 856 olarak çıkarılmıştır. Evliya Çelebi tarafından kaleme alınan Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı isimli kitap 9786054052455 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı kitabını 06.01.2011 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı pdf oku indir.

Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı pdf indir

Evliya Çelebi’nin seyahate çıkmak arzusunun asıl amacı ve hiç şüphesiz her içten Müslümanın ortak dileği olan hac ibadetini yerine getirmektir. Bu niyetini eserinin hemen başında “edâ-yı hacc eylemek arzusuyla seyâhata talîb ü râgıb olup” diyerek ifade eder. Lakin bu arzusunu, biraz gecikme ve değişik meşguliyetleri sebebiyle fakat 1082

(1671) senesinde gerçekleştirebilmiştir”. Nurettin Gemici

Çelebi’nin Hac Yolculuğu Tarihçilere İlham Kaynağı Oldu

Evliya Çelebi’nin 339 yıl önce hac ibadetini gerçekleştirmek üzere çıktığı yolculuk, Kanada, ABD ve İngiltere’den birden çok tarihçiye ilham kaynağı oldu. İskoçya’da bulunan Edinburg Üniversitesi öğretim üyesi ve Türk Tarihi araştırmacısı Dr. Caroline Finkel, Seyahatname ile alakalı çalışmaları sırasında tanıştığı araştırmacılarla 21 Eylül 2009’da Yalova’nın Hersek köyünden uzun bir yolculuğa başlamıştı.

Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı kitap özeti

Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı pdf oku

Evliya Çelebi Seyahatnamesi Hac Kitabı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu