Çocuk Kitapları

Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 119 sayfadan oluşan Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Jules Verne tarafından kaleme alınan Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabını 9786052491447 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku indir.

Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir

Yıl 1865. Mart´ın 23´ü. Saat dörde yaklaşıyor. Bu akşamüstü saatleri civarında, sınırsız bir çölü andıran okyanusun hemen hemen yüz, yüz elli metre üzerinde bir balon yol alıyor. Balonun sepetinde beş insan ve bir köpek ne yapacaklarını bilmez bir halde ölümle savaşıyorlardı. Balon, bir yerinden delinmiş ve sürekli olarak gaz kaçırıyor. Geçen her her dakika biraz daha aşağı doğru alçalan balonun okyanusa düşmesini engellemek isteyen bu beş kişi, ceplewrindeki ufak tefek eşyalar da dahil sepette bulunan her şeyi atmışlardı.Buna rağmen balon, ağır ağır alçalıyordu.
Saniyede kırk altı metre hızla yol alan balonun sepetindeki yolcular, beş gündür korkunç bir fırtınayla sarsılıyorlardı. Her geçen dakika da dalgaların korkunç sesine giderek daha fazla yaklaşıyorlardı. İşin kötüsü de hafifleyip yükselmek için aşağıya atacak hiçbir şey kalmamıştı artık balonda.

Bu kritik anda, gür bir ses duyuldu:
´´Arkadaşlar! sepeti kesip atmaktan başka çaremiz yok!.. Balonu saran fileye tutunarak seyahat etmek zorundayız.!…

Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitap özeti

Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku

Esrarlı Ada Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu