Çocuk Kitapları

Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları Pdf indir

Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 100 sayfadan oluşan Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Filiz Özdem tarafından kaleme alınan Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları kitabını 9789750820632 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları pdf oku indir.

Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları pdf indir

Çocukluktan genç kızlığa geçiş aşamasında, öte yandan ayrı olan annesiyle babasının başkalarıyla kurdukları yeni yaşamları boyuncaki, öte yandan dünya çapındaki kendi yerini sorgulayan Zeynep’le kendisine göre tanımlanamaz ama gerçek, büyüklerine göre hayal gücünün ürünü olan zamanın ve mekânın ötesindeki cisimsiz arkadaşı Scorpius’un hikâyesi …
Kitabın özelliği, yazarının dilinin renkliliğinden olduğu kadar “sorgulama” çağındaki çocuk ve gençleri gayet cesurca ama bunun yanı sıra çok dikkatli bir pedagojik yaklaşımla hayal kurmaya, sınırlarını aşmaya, kendilerine gerçek olarak sunulan her şeyden kuşku duymaya ve kendi gerçeklerinin peşine düşmeye teşvik etmesinden de kaynaklanıyor. Zeynep’in esrarengiz arkadaşının gerçekliğiyle bir süre fiziksel anlamda uzak kaldığı kendi dönem ve yaşamın gerçekleri arasındaki geçişler sırasında okurla paylaşılan dünyanın geleceğine dair “kehanetler” de aslında gerçekleşmeye aday tahminler olmaları yönünden enteresan ve sarsıcı. Özgür düşüncenin önemi, özgürce düşünebilmenin sağladığı bunun bunun yanındalıklı konumun özellikle vurgulandığı kitap; toplumsal ve siyasal endişelardan uzak, insan olabilmeye odaklanmış bir çalışma. Çünkü Scorpius’un da dediği gibi “Bir çocuğun arzusu her şeyi değiştirebilir”.

Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları kitap özeti

Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları pdf oku

Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu