Tarih Kitapları

Eski Dünya Seyahatnamesi Pdf indir

Eski Dünya Seyahatnamesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 288 sayfadan oluşan Eski Dünya Seyahatnamesi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan Eski Dünya Seyahatnamesi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Eski Dünya Seyahatnamesi kitabını 9786057635426 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Eski Dünya Seyahatnamesi pdf oku indir.

Eski Dünya Seyahatnamesi pdf indir

İLBER ORTAYLI İLE
ESKİ DÜNYAYA YOLCULUK…

“Eski Dünya Seyahatnamesi rastgele bir isim değil. Henüz Balkanlar ve Ortadoğu’nun eski havasını muhafaza ettiği günlerdeki gezilerimi içeriyor. Bir ülkeyi bir daha gördüğünüz zaman önünüzde aynı tablo olmaz. Tarih, gezginin vazgeçemeyeceği bir değerlendirme alanı… Benim eski dünyam, bugün artık değişiyor.”
– İlber Ortaylı
Dünya, seyyahların dilinde ve gözünde büyür, genişler, çoğalır. Seyahatnameler, bizi zamanın derinliklerine, tarihin katmanlarına ulaştırır.
Türk tarihçiliğinin büyük ismi İlber Ortaylı, seyyah kişiliğiyle bizi dünyanın birbirinden farklı yerlerini keşfe çıkarıyor. Onun yazılarını okurken bir şehri gezip görmenin, o şehrin ait olduğu kültürü ve medeniyeti tanımakla anlam kazanacağı belirgin biçimde ortaya çıkmakta. Selanik’ten Bakü’ye, Venedik’ten Tokyo’ya, Endülüs’ten Moskova’ya, Bosna’dan Mısır’a, Kudüs’ten Kırım’a, Berlin’den Budapeşte’ye gerçekleşmiş geziler eşliğinde çok geniş coğrafyalar yine o genişlikteki tarihi birikimle harmanlanıyor ve böylece nefis bir kültür kitabı ortaya çıkmakta. Eski dünyanın izleri Ortaylı’nın bilge adımlarıyla anlam kazanırken, bireylerin yaşam şekilleri ve ülkelerin medeniyet birikimleri geleceğe uzanan biçimde yorumlanıyor. Böylelikle kitap, okuyucuların hafızasından uzun süre çıkmayacak bir belgesel niteliği kazanıyor.
Eski Dünya Seyahatnamesi, maziye özlem duyan değil geçmişi yeniden gözlemleyen bir kitap. En büyük amacıysa bugünün dünyasını en doğru biçimde anlamaya bir kapı aralamak…

Eski Dünya Seyahatnamesi kitap özeti

Eski Dünya Seyahatnamesi pdf oku

Eski Dünya Seyahatnamesi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu