Tarih Kitapları

Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) Pdf indir

Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) kitabı 1096 olarak çıkarılmıştır. Amelie Kuhrt tarafından kaleme alınan Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) isimli kitap 9789944886642 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) kitabını 01.04.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) pdf oku indir.

Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) pdf indir

Amélie Kuhrt’un doğuda İran ve Afganistan’dan batıda Doğu Akdeniz ve Anadolu’ya, kuzeyde Karadeniz’den güneyde Mısır’a kadar uzanan geniş bir coğrafi alanın hemen hemen üç bin yıllık tarihini incelediği iki ciltlik bu eser, kendi bölgesindeki en mühim başvuru kaynaklarından biri, belki de birincisidir. En eski yazılı belgeler ile Büyük İskender’in fetihleri arasında kalan bu uzun ve insanlık tarihi yönünden can alıcı dönemi, son arkeolojik bulgulara, metin çözümlemelerine, eksiksiz denebilecek bir bibliyografyaveyayanarak anlatan Kuhrt, bunun bunun yanında çeşitli yorum ve metodoloji poblemlerinı da mercek altına alıyor.
Üst düzey akademik bir çalışmanın bunun yanı sıra zevkle okunabilecek bir kitap haline de getirilebileceğini ispatlayan bu eser, tarih bölümü öğrencileri için olduğu kadar, üzerinde yaşadığımız toprakların ve bölgenin, Mezopotamya’nın, Hititler’in, Mısır’ın ve daha bir çok uygarlğın tarihi ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen okurlar için de vazgeçilmez bir eser olacak.

“Bakış açısındaki genişlik, bu eseri konuyla alakalı tüm dillerde basılmış kitaplar arasında benzersiz bir yere oturtuyor. Bunun yanı sıra, bilgilendirme yönünden çok büyük bir değere sahip olan bu çalışma, hem okunması hem de başvurulması kolay bir şekilde bir kaynak; tarihsel gelişimlere eşlik eden fazla sayıda çevrilmiş metin de çok faydalı.”
Pierre Briant, Toulouse Üniversitesi

“Bu harikulade kitap, hatırı sayılır karmaşıklıktaki bir hususta yapılmış ve geniş bir kaynakça ile bir çok dipnotun eşlik ettiği üst düzey akademik bir çalışmanın gayet sorunsuz bir biçimde okunabileceğini de ispatlıyor. Bu iki ciltlik dev eserin, kapsadığı alan, akademik düzey ve yorumlama gücü yönünden bugün bir benzeri daha yok.”
Peter Jones, Literary Review

Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) kitap özeti

Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) pdf oku

Eski Çağ’da Yakındoğu (2 Cilt) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu