Tarih Kitapları

Ermeni Sevkiyeti Pdf indir

Ermeni Sevkiyeti pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 120 sayfadan oluşan Ermeni Sevkiyeti kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Arsen Ceyhan tarafından kaleme alınan Ermeni Sevkiyeti isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Ermeni Sevkiyeti kitabını 9789758915811 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ermeni Sevkiyeti pdf oku indir.

Ermeni Sevkiyeti pdf indir

Gerçeklik söz konusu olduğunda, sonuçları ne kadar nahoş olursa olsun, her şey açıkça konuşulup tartışılabilmelidir. Bu denemenin, Ermeni düşmanlarının değirmenine su taşıdığını iddia edenler olacaktır; biz ise aksine soykırım ideologlarının Ermeni düşmanlığını körüklediğine inanıyoruz. Türkiye’nin genç nesillerinin, demokratik koşullarda rahatça konuşup tartışmak istediği bu sorunsal, iç ve dış ideolojik bağnazlıklardan dolayı gündeme gelememektedir. Arsen Ceyhan bu denemesiyle bu yolda ilk adımları atarken, bunun yanı sıra soykırım ideolojisinin tarihi ne denli tahrif ettiğini ve belirli politik çıkarlarla özdeşleştiğini sergilemektedir.

1957 senesinde doğan Arsen Ceyhan, 1950’lerde Zara’dan İstanbul’a göç eden ve Gedikpaşa semtine yerleşen bir ailenin ferdidir. Ünlü terzi ve hikâyeci Kirkor Ceyhan’ın oğludur. 1976’da lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde bitirdiktan sonra yükseköğrenim için gittiği Fransa’da biyoloji diplomasını aldıktan sonra yerleşmiş; bununla birlikte ülkesini ilgilendiren siyasi, edebi tüm konulara yabancı kalmamaya önem vermiştir. Arsen Ceyhan bu denemesiyle okurlarla ikinci kez buluşmaktadır. “Küçük Asya’da Hint Avrupa gezintileri / Ermeni İdeolojisi üzerine” (Belge Yayınları) isimli yayınlanmış bir eseri olan Arsen Ceyhan’ın yayınlanmamış bir çok denemesi de bulunmaktadır.

Ermeni Sevkiyeti kitap özeti

Ermeni Sevkiyeti pdf oku

Ermeni Sevkiyeti Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu