Bilgisayar Kitapları

Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir

Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kodlab Yayın Dağıtım aracılığıyla çıkarılan Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı 248 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım kitabı 15.00×21.00 cm‘dir. Mart 2021 nolu ISBN numarasına sahip Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım kitabının yazarı Ferit GezgilEntity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım PDF indirebilirsiniz. 

Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı Pdf indir

Entity Framework, Microsoft aracılığıyla geliştirilen bir Nesne İlişkisel Eşleyici (ORM) çerçevesidir ve bir ActiveX Data Object .NET (ADO.NET) uzantısıdır. Entity Framework veri tabanı yönteminde, veri tabanı tabloları ve sütunları ile uğraşmak yerine, uygulama içinde oluşturduğumuz nesneleri ve nesne ayrıntı kısmını kullanmamıza olanak tanır.
Entity Framework, uygulama içinde ham SQL sorgularının yazıldığı ADO.NET yöntemine göre daha esnek, daha okunabilir ve hata tespitinde yardımcı bir yapıdadır. OOP prensiplerine ve yazılım daha da ilerletmeye uygundur.

Bu kitapta, Entity Framework’ün temelleri ve bir uygulama içinde nasıl kullanılabileceği sıra sıra geniş bir şekilde bir biçimde anlatılmıştır. Konuları dikkatli bir biçimde takip ederseniz Entity Framework’ü tam anlamı ile öğrenebilir ve rahatlıkla geliştirdiğiniz uygulamalarda kullanabilirsiniz. Konu anlatımlarında bulunan emsallari birebir uygulayarak tekrar etmeniz, öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır.

Entity Framework Nedir?
Temel İş Akışı
Geliştirme Yaklaşımları
Ef 6.4 ile Database-First
Ef 6.4 ile Model-First
Ef 6.4 ile Code-First
Ef Core ile Database-First
Ef Core ile Code-First
Visual Studio 2019 ile Entity Framework
Visual Studio Code ile Entity Framework
.Net Core SDK
Entity Data Model
Model Browser
Entity
Dbcontext
Dbset
Dbentityentry
Entitystate
Changetracker
Lınq-To-Entities
Varlık İlişkileri
Lazy Loading
Eager Loading
Bağlantılı Senaryo
Bağlantısız Senaryo
Varlık Koleksiyonları ile Çalışma
Asenkron Çalışma
Eş Zamanlılık
Log
Transaction
Interceptor
Validateentity
Çoklu Diyagramlar
Setınitializer()
Gölge Özelliği
Migration
Pmc Komutları
Clı Komutları

Etiketler: Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım Pdf oku , Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım Pdf kitap indir, Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku ücretsiz, Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım kitap indir ücretsiz, Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım pdf indir yandex, Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku özet, Entity Framework İle Modern Veri Erişimi Ferit Gezgil Kodlab Yayın Dağıtım kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu