Edebiyat Kitapları

Engereğin Gözü Pdf indir

Engereğin Gözü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 144 sayfadan oluşan Engereğin Gözü kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Engereğin Gözü isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.7 x 23 cm ebatındadır. Engereğin Gözü kitabını 9789751041548 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Engereğin Gözü pdf oku indir.

Engereğin Gözü pdf indir

“Benzersiz bir kitap bu! Daha önce bu romana benzeyen, aynı değere sahip olan ve sürekli olarak, beklenmeyen sürprizler taşıyan bir kitap okumadığımı belirtiyorum. Yeni bir okura demek isterdim ki; evet, oku ve şaşır!”
Elia Kazan
“Bu roman hem karanlığın hem de aydınlığın, umudun romanıdır.”
Yaşar Kemal
Harem-i Hümayun’dan taht oyunlarına açılan ve erk istencinin karanlık dehlizlerinde kaybolup insanı, insan doğasının en aşağılık yönleriyle yüzleştirirken bir umut ışığı yakmayı da ihmal etmeyen büyülü bir anlatı. Efendi – köle ilişkisine psikolojik bir bakış.
Türk Edebiyatı’nın usta kalemi Zülfü Livaneli’nin “istediğimi yapmaya en fazla yaklaştığım kitap” dediği 1997 Balkan Edebiyat Ödüllü ilk romanı Engereğin Gözü, ufak yaşta hadım edilip Haremağası yapılmış zenci bir kölenin, Habeş Süleyman’ın gözünden iktidar – birey ilişkisini anlatıyor. Süleyman, “biricik” efendisinin tahtla ölüm arasında gidip gelen kaderinin ellerinde bocalarken yeni sultana “Padişahım çok yaşa!” diye haykırmaktan da geri duramıyor.
25. yıl baskısıyla yeniden okurlarıyla buluşan Engereğin Gözü, bir dönem romanı olmanın ötesinde, insan psikolojisinin derinliklerine; dün, bugün ve yarının saraylarına, en gizli sırları bile aydınlatacak gerçeklikte ışık tutan bir Zülfü Livaneli klasiği.

Engereğin Gözü kitap özeti

Engereğin Gözü pdf oku

Engereğin Gözü Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu