Pdf Kitap

En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) Pdf indir

En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Karton Kapak sayfadan oluşan En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) kitabı Kitap Kağıdı olarak çıkarılmıştır. Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınan En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve ebatındadır. En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) kitabını 9786258015904 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) pdf oku indir.

En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) pdf indir

Kur’an-ı Kerim, Hz. Peygamber’i (sas) bize anlatırken, kullandığı istisnai ifadelerden bir tanesi “üsvetü’n-hasene”dir. Rabbimiz buyurur ki: “Andolsun ki Resûlullah, sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok zikredenler için, (üsvetü’n-hasenetün) çok güzel bir örnektir.” 
 
Sahâbe neslini anlatan en güzel ayetlerden bir tanesi de Tevbe Sûresi’nde geçen şu ayettir: “(İslâm dinine girme hususunda) öne geçen ilk muhacirler ve ensâr ile onlara güzellikle tâbî olanlar var ya, işte Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. Allah onlara, içinde ebedî kalacakları, zemininden ırmaklar akan cennetler hazırlamıştır. İşte bu büyük kurtuluştur.” 
 
“En Güzel Misal verilecek olursa, En Güzel Örnekleri” serlevhası, aslında bu iki ayetin kısa bir mesajıdır. Allah Resûlü (sas) tüm insanlığa en güzel örnek, en ideal misal, en kâmil modeldir. Elbette O (sas), kurduğu nübüvvet potasında, kendi örnekliğini, yetiştirdiği talebeler olan sahâbe üzerinden âleme yansıtacak, böylelikle onları en güzel örnekler olarak kıyamete kadar gelecek tüm mü’minlere takdim edecekti. Bu hakikatten dolayı sahâbe nesli, hiçbir zaman bizler için yalnızca tarihî şahsiyetler olarak kalamazlar. Onlar, dinin intikal ve muhafazasında, Allah
 
(cc) tarafından seçilmiş, Resûlullah (sas) tarafından yetiştirilmiş bir nesildir. Öyleyse, sahâbe neslini tanımak ne yalnızca bir vefa ne yalnızca bir tarihî malumat ne de yalnızca geçmişe dair bir özlemin ifadesidir. Sahâbe neslini tanımak, Allah’ı, Peygamber’i, Kitab’ı, dolayısı ile İslam’ı tanımanın en doğru yoludur.
 
Bu nedenle çalışmamızın başlığını “En Güzel Misal verilecek olursa, En Güzel Örnekleri” olarak tespit ettik. Program boyunca hep: “Anlatılan sahâbî efendilerimizin bilgileri keşke kitap olarak da elimizde olsa!” diyen kardeşlerimizin yoğun baskısı neticesinde bu çalışma sizlere ulaştı.
1.Cilt 558 Sayfa
2.Cilt 574 Sayfa
3.Cilt 672 Sayfa
4.Cilt 604 Sayfa
 

En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) kitap özeti

En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) pdf oku

En Güzel Misal verilecek olursa En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Ekonomik) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu