Çocuk Kitapları

Elayussa’dan Kaçış Pdf indir

Elayussa’dan Kaçış pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan Elayussa’dan Kaçış kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Nesibe Çakır tarafından kaleme alınan Elayussa’dan Kaçış isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Elayussa’dan Kaçış kitabını 9789750733222 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Elayussa’dan Kaçış pdf oku indir.

Elayussa’dan Kaçış pdf indir

Antik Roma kenti Elayussa, büyük bir komploya sahne olmak üzere!
 
Kapadokya Kralı Archelaos’un, Roma tarafından Dağlık Kilikya’nın bir bölümünü yönetmek üzere Akdeniz liman kenti Elayussa’ya atanmasından bu yana seneler geçse de, Roma hakimiyetini reddeden bir kesimin ona karşı düşmanlığı ilk günkü canlılığını korumaktadır. Kral’ın Yeğeni Zenas ise ona başka bir hususta kızgındır: Yıllardır bakıp beslediği genç kaplan ve fil, Kral’ın emriyle İmparator Augustus’a armağan edilecektir. Bir gün, Kral ve babası bir görev için kenti terk ettiklerinde, Zenas ve en iyi arkadaşı Leia, Kral’a düzenlenecek bir komplonun duyumunu alırlar. Kaplanı ve fili götürecek gemi de Elayussa Limanı’na yanaşmıştır bile. Çocukların önünde, engellenmesi gereken iki büyük mesele mevcuttur. Yardımın gelip gelmeyeceği ise meçhuldür.
 
Arkeolog, yazar Nesibe Çakır, okurları MÖ 1. yüzyılın sonlarına, bugün Mersin sınırları içinde bulunan antik kent Elaiussa Sebaste’de soluksuz bir maceraveyavet ediyor.

Elayussa’dan Kaçış kitap özeti

Elayussa’dan Kaçış pdf oku

Elayussa’dan Kaçış Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu