Akademik Kitaplar

Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir

Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı 408 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabı 16.00×24.00 cm‘dir. Ekim 2019 nolu ISBN numarasına sahip Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabının yazarı Gürbüz OcakEğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar PDF indirebilirsiniz. 

Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı Pdf indir

Bilimin gelişmesinin temeli araştırmaveyayalıdır. Bilim dallarından birisi olan Eğitim Bilimi diğer bilim alanlarından etkilendiği gibi onların öğretim işini üstüne aldığı için diğer bilim dallarının da gelişmesine mühim katkıda bulunur. Dolayısıyla eğitim biliminin de diğer bilim dalları gibi araştırmaveyayalı olması gerekir. Araştırma kültürünün gelişmesi birey daha anaokuluna geldiği andan bu yana başlamalıdır. Bu anlamda araştırma kültürünü kazandıracak olan öğretmenin ilk kez kendisinin bu kültürü kazanmış olması gerekir. Araştırma kültürü kazanmış bir öğretmen sınıfında karşı karşıya geldiğı problemleri yapacağı eylem planlarıyla, probleme ilişkin incelemeleriyla çözebilir. Bu nedenle öğretmen eğitiminde araştırma bilincinin oluşturulması araştırma sürecine ilişkin kavramların bilinmesi, araştırmaya ilişkin temel paradigmaların oluşturulması, araştırma tür ve metotlarınin tanınması, gerekli veri toplama yollarının bilinmesi ve toplanan verilerin analiz edilerek bulgulardan sonuçlar çıkarılması mühimdir. Bu bağlamda bu kitap eğitim alanıyla ilgilenen bir araştırmacının araştırma kültürü kazanarak bir araştırma sürecinin başından sonuna kadar yapması gereken işlemleri içermektedir. Kitapta verilen bilgiler örneklerle desteklenerek anlaşılabilir hale getirilmeye çalışılmıştır. Eğitimde Araştırma Yöntemleri kitabındaki tüm bölümlerdeki yazılar yazarların sorumluluğundadır. Eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme bölgesindeki araştırmalara bilimsel bir kaynak kitap olarak mühim katkılar sağlayacağını düşündüğüm “Eğitimde Araştırma Yöntemleri” kitabının hazırlanmasında emeği geçen tüm bölüm yazarlarına teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca kitabın basımı ve sevkiyatını üstlenen ülkeler arası yayınevi olma şartlarını sağlayan Pegem Akademi yayınevine teşekkür ederim.

Editör
Prof. Dr. Gürbüz OCAK
Eylül 2019-Afyonkarahisar

Etiketler: Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf oku , Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf kitap indir, Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku ücretsiz, Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap indir ücretsiz, Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf indir yandex, Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku özet, Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri Gürbüz Ocak Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu