Akademik Kitaplar

Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Pdf indir

Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayrıntı Yayınları aracılığıyla çıkarılan Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları Kitabı 144 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları kitabı 13.00×19.50 cm‘dir. Nisan 2020 nolu ISBN numarasına sahip Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları kitabının yazarı Zygmunt BaumanEğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları Kitabı Pdf indir

Elinizdeki kitap çağımızda gerek kendisinin gerek ailesi ve çocuklarının geleceği için endişelanan sayısız insan için kıymetli tartışmalar içeriyor. Çağımızın en mühim düşünürlerinden Zygmunt Bauman söyleşilerinden bir araya gelen bu derlemede, çağdaş eğitimin krizine odaklanılıyor.

Küreselleşme, özelleşme, göç olgusu gibi mühim dönüşümlerin teknolojik gelişmelerle birlikte eğitim üzerinde nasıl etkili olduğu irdeleniyor. Kitapta bahsedildiği gibi bu eğitim krizi enteresan bir kriz çünkü ilk kez farklı insan toplumları ile aralarındaki değişikliklara evrensel ve genelgeçer bir model önerilemez durumda. Bugün ne kendisine sığınanları asimile etmek isteyen muktedir güçler ve modeller ne de kendi değişikliklarını ekonomik refah için teslim etmeye gönüllü insanlar var.

Ama Bauman’ın tabiriyle hiç değişmeyen bir şey var: “Çocuklar bazı zamanlarda yalnız yürüyorlar; genelde arkadaş gruplarıyla yürümeyi seçiyorlar. Bu alışkanlık hiç değişmedi. Yine de pencereden baktığımda gördüğüm şeyler seneler içinde değişti. Kırk yıl önce nerdeyse her grup ‘tek renkteydi’. Bugünse nerdeyse hiçbiri öyle değil.” İşte bu eser, tek renkli olmayan ve bu değişikliklarla ortak yaşam örmesi zorunlu olan toplumumuzu anlamak için eşsiz bir fırsat sunmakta…

Etiketler: Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları Pdf oku , Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları Pdf kitap indir, Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları pdf oku ücretsiz, Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları kitap indir ücretsiz, Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları pdf indir yandex, Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları pdf oku özet, Eğitim Üzerine Zygmunt Bauman Ayrıntı Yayınları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu