Tarih Kitapları

Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 Pdf indir

Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 296 sayfadan oluşan Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hasan Damar tarafından kaleme alınan Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 21 cm ebatındadır. Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 kitabını 9789944790970 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 pdf oku indir.

Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 pdf indir

Avrupa’ya işçi gönderilmesi ülkenin en karanlık günlerine denk gelmektedir. Osmanlı’nın batırılışından sonra kurulan cumhuriyetle toparlanmaya çalışan ülke, 1960 ihtilali ve Adanan Menderes’in idamıyla yeniden bunalıma girimiş, ekonomi hepsiyla bitmişti.

Ülkemizde beceriksizce yöneten sağcı ve solcu iktidarlar, nihayetinde ekmek parası için insanımızı Avrupa’ya işçi olarak göndermek zorunda kaldı. Batılılar ise, kendi sanayilerini yükseltmek için insanlarımıız arasından meslek sahibi olanlar, karpuz seçer gibi seçip aldılar. Meslek sahibi olmayanlar kolay kolay alınmadılar ama kadınlarımız nedense hiç beklemeden tek başlarına işe alındı.

Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 kitap özeti

Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 pdf oku

Efendilikten Köleliğe / Avrupa’da Milli Görüş Hareketi 1 Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu