Çocuk Kitapları

Duygu’nun Doğum Günü Armağanı Pdf indir

Duygu’nun Doğum Günü Armağanı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 72 sayfadan oluşan Duygu’nun Doğum Günü Armağanı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Betül Avunç tarafından kaleme alınan Duygu’nun Doğum Günü Armağanı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Duygu’nun Doğum Günü Armağanı kitabını 9786059493062 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Duygu’nun Doğum Günü Armağanı pdf oku indir.

Duygu’nun Doğum Günü Armağanı pdf indir

Yaşanmış bir gün, acaba elle tutulur bir armağana nasıl dönüştürülebilir?

24 Mayıs Duygu’nun doğum günüdür. Halası, 10 yaşına basacak biricik yeğeni Duygu’ya çok özel, ömrü boyunca unutamayacağı bir armağan düşlemekte ama bunun ne bulunacağına bir türlü karar verememektedir. Neyse ki çok geçmeden eski dostu Esin Perisi imdadına yetişir. Halası Duygu’yu hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı Dönüşümler Ormanı’na götürecek ve akşam eve döndüklerinde yaşadıkları günü paketleyip Duygu’ya armağan edecektir. 

Ormanın gizli seslerine kulak vermek üzere yola koyulan Duygu ve halası, binlerce yıllık efsanelerin dile geleceği, akıl almaz öykülerin peşi sıra canlanacağı büyüleyici bir macerayla yüz yüzedır. Gezileri boyunca karşılarına çıkan bir ağaç perisinin, göle düşen ateş topunun, uykusu bozulan su perisinin ve daha nicelerinin anlatacağı olağanüstü hikâyelerle kendilerini ormanın sihrine kaptıran hala-yeğen, gezileri boyunca birden fazla gizemli olaya tanıklık edecektir. Dönüşümler Ormanı, her ikisine de bambaşka bir dünyanın kapılarını açacaktır. Tabii, ilk kez ormanın dilini çözebilmeleri koşuluyla…

Çocuk edebiyatımızın klasikleşen dizisi “İkiz Gezginler”e hayat veren arkeolog, yazar Betül Avunç, Duygu’nun Doğum Günü Armağanı isimli kitabında, Romalı şair Ovidius’un dünyanın yaratılışını konu edindiği 15 kitaplık Dönüşümler adlı eserinden ilham alarak olağanüstü bir hikâyeye yelken açıyor. Orhan Ata’nın fotoğraflarıyle renklenen serüven dolu bu kitap, mitoloji dünyasından tanınmış dönüşüm öykülerini sürükleyici bir roman kurgusuyla birleştirerek her yaştan okur için keyifli bir okuma deneyimi vadediyor.

Duygu’nun Doğum Günü Armağanı kitap özeti

Duygu’nun Doğum Günü Armağanı pdf oku

Duygu’nun Doğum Günü Armağanı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu