Pdf Kitap

Dürtme Pdf indir

Dürtme PDF Oku

Dürtme pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Dürtme kitabı 336 olarak çıkarılmıştır. Cass R. Sunstein Richard H. Thaler tarafından kaleme alınan Dürtme isimli kitap 9786053430421 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Dürtme kitabını 31.08.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dürtme pdf oku indir.

Dürtme pdf indir

2017 NOBEL EKONOMİ ÖDÜLLÜ RICHARD H. THALER İLE CASS R. SUNSTEIN’İN KALEME ALDIĞI DÜRTME
KARAR VERME SÜRECİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ KÖKÜNDEN DEĞİŞTİRECEK.Daha sağlıklı, daha zengin ve daha özgür bir hayat için bizi doğru kararlar vermek üzere dürtmeye dair yeni bir bilim olan seçim mimarisini nasıl uygulayabileceğimiz ile ilgili çığır açan bir tartışma…

Her gün bireysel yatırımlardan çocuklarımızın okullarına, tükettiğimiz yemeklerden savunduğumuz davalara kadar değişen çeşitli konularda kararlar alıyoruz. Ne yazık ki çoğu zaman kötü tercihler yapıyoruz. Yazarların da açıkladığı gibi bunun sebebi, insan olarak hata yapmamıza neden olan çeşitli önyargılara teslim olmamız. Hatalarımız bizi daha yoksul, daha sağlıksız hale getiriyor; çoğu kez eğitim, kişisel finansman, sağlık hizmetleri, ipotekli konut finansmanı konularında, kredi kartlarını, ailelerimizi ve hatta dünyayı kapsayan konularda kötü kararlar alıyoruz.

Thaler ve Sunstein hepimizi değişik bir dünyaveyavet ediyor ve bize şunu gösteriyor: Nasıl düşündüğümüzü bilirsek kendimiz, ailelerimiz ve içinde yaşadığımız toplum için en iyisini seçmemizi kolaylaştıran seçim ortamları tasarlayabiliriz.

Thaler ve Sunstein yaşamın en mühim kesitlerinden verdikleri birbirinden renkli örneklerle bizi daha kazançlı yönlere doğru dürtecek özenli bir “seçim mimarisi”nin, seçim özgürlüğünü kısıtlamadan nasıl oluşturulabileceğini ispatlıyor.

“Zihnimizin ve toplumun birlikte daha iyi işlemesi için neler yapılması gerektiğini görmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Dürtme doğru karar verme gücünüzü geliştirecek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek.”
Daniel Kahneman

Dürtme sizi yalnızca dürtmeyecek, ayaklarınızı yerden kesecek.”
Daniel Gilbert

“Olağanüstü bir kitap. Sadece dünya ve onun büyük problemleriyle alakalı değil, kendinizle alakalı düşünme tarzınızı da değiştirecek.”
Michael Lewis

“Merak uyandırıcı, bilgilendirici ve baştan aşağı enfes bir kitap. Thaler ve Sunstein bireylerin, nazikçe dürtülerek kendileri için en iyi olanı seçerken dahi davranışlarında tamamen özgür olmalarını sağlayan sosyal politikaların şekillendirilmesi üzerine mühim dersler veriyor. Bravo.”
Don Norman

“Ben bu kitabı sevdim. Son zamanlarda okuduğum, temel değişiklikler yaratacak en iyi kitaplardan biri.”
Steven Levitt

“En yeni çılgınlık Dürtme… İnsan davranışları ölçülüp modelleme yapılamayacak kadar gizemli ve öngörülemez.”
Simon Jenkins, Guardian

Dürtme kitap özeti

Dürtme pdf oku

Dürtme Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu