Çocuk Kitapları

Dünyayı Keşfediyorum Pdf indir

Dünyayı Keşfediyorum pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 224 sayfadan oluşan Dünyayı Keşfediyorum kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Attila Öztürk tarafından kaleme alınan Dünyayı Keşfediyorum isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Dünyayı Keşfediyorum kitabını 9786059484350 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dünyayı Keşfediyorum pdf oku indir.

Dünyayı Keşfediyorum pdf indir

Patlayan volkanlar, derinlerden gelen lav akıntıları ve altımızdaki zemini sallayan, yeryüzünün şeklini değiştiren depremler…. Dünyanın dört bir tarafında ölümcül hızla ilerleyen hortumlar, sel felaketleri, salgın hastalıklar gibi doğal felaketler… Bütün bunlar her sene binlerce kişiyi tehdit etmektedir. Her yıl milyonlarca insan, yakınlarını, evlerini, ekinlerini bu felaketler sebebiyle yitirmektedir. Oysa düşünüldüğü zaman suyun veya havanın durağan olduğu vakit kendine ait yıkıcı bir gücü yoktur. Hatta güzel bir hava esintisi, kısa dalgalar ve durgun bir su bize çok güzel gelir. Lakin belirli şartlar bir araya gelince bu etkenler son derece tahrip edici birer güç şekline dönüşebilir.
Allah’ın suya, havaya, dağlara ve yerin altındaki katmanlara verdiği bu güçler dünyanın yaratılışından ibu yana insanları tehdit etmeye devam ediyordir. Kıtaları yerinden oynatan, dev kara parçalarını yüzdüren, yeryüzünün ince kabuğunun şeklini değiştiren, denizin altında bile geniş dağlık alanlar oluşturabilen şaşkınlık uyandıran bu büyük güçler karşısında insan her zaman aciz konumda kalmıştır.
Yeryüzü titrediğinde veya ateşli korlar halinde patladığında insanın senelerca emekle inşa ettiği her şeyin birer moloz yığını haline gelmesi yahut yanıp toz olması an meselesidir. Ve o sırada bunun önüne geçebilmek imkânsızdır. Dünyanın istisnasız her yeri her an bu tehditlerle yüz yüzedır.

Dünyayı Keşfediyorum kitap özeti

Dünyayı Keşfediyorum pdf oku

Dünyayı Keşfediyorum Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu