Tarih Kitapları

Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe Pdf indir

Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 176 sayfadan oluşan Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Bahattin Ayhan tarafından kaleme alınan Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe kitabını 9786254070372 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe pdf oku indir.

Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe pdf indir

Okuyacağınız metinler sizi yalnızca Göbeklitepe’ye değil; dünyanın, canlıların ve insanlığın geçirmiş olduğu evrelere ve yarattıkları medeniyetlere doğru kısa bir yolculuğa çıkaracaktır. Göbeklitepe’de başlayan yaşam ve Türkiye’nin değişik yerlerinde bulunan kültürlerin Göbeklitepe’nin yaratılması ile gelişen eş zamanlı ve sonraki zamanlar için de bıraktıkları izleri takip edeceksiniz.

Göbeklitepe’de bulunan eserlerin yorumlamaları halen tamamlanmamıştır. Kazıların ilk yapıldığı dönem ile halen devam eden kazılardan elde edilen eserler ilk yorumlardan değişik bir aşamaya gelmiştir. Bilinmeyenlerin çokluğu, farklı yorumları da bununla birlikte getirdi. Genel okuyucuların her hususta bilgi sahibi olması beklenmemelidir. Bu bağlamda bilim bireylerina, düşünürlere, yazarlara ve habercilere görevler düşmektedir.

Göbeklitepe halen fazla tartışılmaktadır ve tartışılmaveya devam edecek gibi gözükmektedir. Türkiye’de olduğu kadar dünya çapında da ilgi çekmiş ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası yapıları arasına alınmıştır. Okuyacağınız çalışma sizi farklı görüşlerle baş başa bırakarak, sizlerin de Göbeklitepe’yi değerlendirmenizde yardımcı olmayı amaçlıyor.

İyi okumalar dilerim.

Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe kitap özeti

Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe pdf oku

Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu