Tarih Kitapları

Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 Pdf indir

Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 24.11.2020 sayfadan oluşan Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 kitabı 9786257030410 olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 isimli kitap Yalçın Murgul dilinde ve 487 ebatındadır. Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 kitabını Özhan Kapıcı numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 pdf oku indir.

Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 pdf indir

Çok değil, yüz yıl kadar önce Türkiye’de tarihçiler Osmanlı tarihinin yazılmadığını iddia ediyorlardı. Daha doğrusu bu iddialar Osmanlı tarihinin çağdaş metotlarla yazılmadığı üzerineydi. Henüz modern tarih düşüncesi ve incelemelerinın başında olan tarihçiliğimiz için her iki iddianın da doğruluk payı vardı. Oysa bu durum kendilerinden öncekiler tarafından da fark edilmişti. Hanedan tarihi ve vakanüvislerin yazdıklarının dışında Osmanlı tarihi farklı cepheleriyle ele alınmamıştı. Osmanlı tarihini geniş kaynak tercih ederek bütünüyle ele alan ilk örneği yabancılar verdiler. Joseph von Hammer-Purstgall bunların başında gelmektedir.
 
Dünyada Türk tarihçiliği başlığı altında Osmanlı tarihi incelemelerinın bunun yanında Türk tarihinin diğer safhalarını içeren kayda değer yayınlar yapılmıştır. Bu çalışmanın ilgi odağı doğrudan Osmanlı tarihyazımı olarak seçildi. Sorularımız Osmanlı incelemelerinın yürütüldüğü ülkelerde Osmanlı tarihine ilginin başlaması, yükselişi, düşüşü yahut Osmanlı tarihinin bir parçası olmasına rağmen bazı ülkelerde yeterli ilgiyi neden görmediği üzerinde şekillendi. Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ülkeleri Osmanlı Devleti ile iç içe geçen tarihlerine rağmen birçoğunun tarih incelemelerinda Osmanlı Tarihi kayda değer bir yere sahip değildir. Bu çalışmada bunun nedenlerinin bunun yanında dünya çapındaki çeşitli ülkelerin Osmanlı Tarihini nasıl bir perspektifte aldıkları ortaya konulacaktır. Bu ilk ciltte Rusya, Fransa, Almanya, Avusturya, Macaristan, Hollanda, İtalya, Yunanistan, İsveç, Bulgaristan ve Arap ülkeleri odak noktası kılınarak bu soru yanıtlanmaya çalışılmıştır.

Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 kitap özeti

Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 pdf oku

Dünyada Osmanlı Tarihyazımı 1 Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu