Çocuk Kitapları

Dünya Çocuk Masalları Pdf indir

Dünya Çocuk Masalları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 176 sayfadan oluşan Dünya Çocuk Masalları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Oyhan Hasan Bıldırki tarafından kaleme alınan Dünya Çocuk Masalları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Dünya Çocuk Masalları kitabını 9786052497494 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dünya Çocuk Masalları pdf oku indir.

Dünya Çocuk Masalları pdf indir

Çok çok eski zamanlarda dünyamız bugünkünden bambaşkaymış. Güzel Nuara adasında genç bir kız yaşarmış. Adı Ejiyavanoka’ymış. Bu kız büyükannesiyle birlikte yüksek bir ağacın altında otururmuş. Bu ağaca İnkumateri derlermiş. En yüksek dalları göğe değermiş. Dallarından biri o kadar güzel yeşil, o kadar da sıkmış ki, güneşin ışıkları onların arasından geçemezmiş. Yağmurlu havalarda da çok sağlam bir dam vazifesi görürmüş. Torununun büyüdüğünü gören büyükanne, onun evlendirme yaşına geldiğini düşünmüş. Lakin bu işi nasıl yapacağını bilemiyormuş. Sonunda kararını vermiş, onu yanına çağırmış.
 
– Ejiyavanoko! Evlenme çağına girdin, demiş. Bak, çevrende senin için varını yoğunu harcayacak, bir sözünle kendini ateşe atacak kadar sevenler var mı?

Dünya Çocuk Masalları kitap özeti

Dünya Çocuk Masalları pdf oku

Dünya Çocuk Masalları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu