Tarih Kitapları

Dünya Barış Buhranında Boğazlar Türk Boğazları Pdf indir

Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları kitabı
Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. M. Cemil Bilsel tarafından kaleme alınan Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları kitabını 9786254191459 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları pdf oku indir
.

Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları pdf indir

Dünya basını Türk boğazlarıyla ilgilenmeye devam ediyor. Gün geçmiyor ki boğazlara dair bir haber, bir demeç yahut bir yazı  basında yer almasın. Bunun yanında, dünyanın boğazların gerçek durumunu ve Türkiye için önemini,  gereği gibi kavrayabildiği söylenemez.
 
Türk Boğazları’nın bugünkü rejimini tespit eden Montrö Sözleşmesi’dir. Bütün alakalı devletleri bütün dünya devletlerini tatmin eden bir rejim kurduğu düşüncesi hâkimdir.Tüm devletlerin barışçıl menfaatleri gözetilmiştir.
 
Türk Boğazları on dokuzuncu yüzyılda Avrupa genel politikasının dönüm noktalarından biri idi. Bunun için üç konferans düzenlendi. Bu üç konferanstan üç anlaşma dünyaya geldi: 1841 Londra, 1856 Paris, 1871 Londra Boğazlar Sözleşmesi. Yirminci yüzyıla bu anlaşmalerle başlayan  Türk Boğazları, Birinci Dünya Savaşında  diğer ülkelerin başlıca amaçlarından biri oldu ve dünya çapında oldukça önem kazandı.  Bundan ötürü de dünya barış konuları arasına girdi.
 
Yakın tarihe ilgi duyanların mutlaka okuması gereken bu kitapta boğazların hem Türkiye hem de diğer devletler için stratejik önemi, boğazlar meselesinin diplomatik ve siyasi arenada nasıl çözüldüğü geniş bir şekilde bir biçimde anlatılıyor.

Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları kitap özeti

Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları pdf oku

Dünya Barış Buhranında Boğazlar
Türk Boğazları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu