Pdf Kitap

Dostluk Üzerine Pdf indir

Dostluk Üzerine pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Dostluk Üzerine kitabı 72 olarak çıkarılmıştır. Cicero tarafından kaleme alınan Dostluk Üzerine isimli kitap 9786257361156 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Dostluk Üzerine kitabını 05.03.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dostluk Üzerine pdf oku indir.

Dostluk Üzerine pdf indir

Dostun dosta verdiği sükûnet ve güven olmasa, hayat yaşamaya değer mi? Kendi kendine konuşurcasına sohbet edebildiğin bir arkadaştan daha büyük bir mutluluk bulunur mu?

Felsefe tarihinin ileri gelen filozoflarından Cicero, tıpkı Platon’un diyalogları gibi yapılandırdığı Dostluk Üzerine’sinde yaşamın içinden bir meseleyi irdeliyor ve yüzseneler boyunca insanı hem bireysel hem de kamusal anlamda meşgul etmiş ve etmeye devam edecek birtakım sorular soruyor: “Dost kime denir?”, “Kimler dostluğa layıktır?” ve “Dostluğun faydaları nelerdir?” Anlamın zedelendiği ve yerinden edildiği şimdilerde kıymeti daha da git gide artan bu sorulara, belki de hepimize “Evet, tam da böyle!” dedirtecek yalınlıkta yanıtlar veriyor: “Hakikaten de dostunun yüzüne bakan kişi, o an adeta kendi aksini görür. Böylelikle eksikler tamamlanır, yoksuller zenginleşir, zayıflar güçlenir…”
 

Dostluk Üzerine kitap özeti

Dostluk Üzerine pdf oku

Dostluk Üzerine Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu