Pdf Kitap

Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası Pdf indir

Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786052998403 sayfadan oluşan Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Rolf Dobelli tarafından kaleme alınan Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası isimli kitap Die Kunst des klaren Denkens: 52 Denkfehler dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası kitabını 22.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası pdf oku indir.

Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası pdf indir

DOĞRU DÜŞÜNME SANATI
 
Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası
 
Aldığınız Kararların Kusursuz Olmasına Yardımcı Olacak 52 Yol
 
Siz hiç… 
bir şeye çok zaman harcayıp geriye dönüp bakınca harcadığınız zamana değmediğini düşündünüz mü? 
bir şeye ederinden daha fazla para ödediniz mi? 
kendiniz için kötü olduğunu bile bile aynı şeyi yapmaya devam ettiniz mi? 
başarı durumlarında kendinize pay çıkarıp, başarısızlıklarda dış etkenleri suçladınız mı? 
 
Bunlar Dobelli’nin bilişsel yanılsamalar adını verdiği, günlük yaşamımızda hepimizin düştüğü basit hatalara örnektir. Peki bu mantık hatalarını neden yaparız? 
 
Beynimiz, avcı/toplayıcı bir hayata uygun olacak biçimde programlanmıştır. Lakin şimdilerde bundan farklı, radikal bir dünya çapında yaşamaktayız. Bu da bizi sistematik düşünme hataları yapmaya itiyor ki bu hatalar da maddi durumumuz, kariyerimiz ve şansımız yönünden çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Dobelli Doğru Düşünme Sanatı’nda hileli gibi görünen ve sürekli olarak düştüğümüz bu “düşünme hatalarını” mercek altına alıyor. Düşüncelerimizin akılcılaşmasıyla daha iyi bir yaşama sahip bulunacağımızı iddia eden yazar, aslında dolu dolu bir yaşam sürmek için çetrefilli yollar denemeye veya sürekli olarak çabalamaya gerek olmadığını ortaya koyuyor: Çünkü ihtiyacımız olan tek şey daha az mantıksız olmak! 
 
Doğru Düşünme Sanatı yaşamında artık daha akıllıca ve doğru kararlar almak isteyenler için bir kılavuz niteliği taşıyor. Dobelli bu kitabında davranışsal ekonomi, psikoloji ve nörobilim incelemelerindan yararlanmasının bunun yanında, anlaşılır anlatımı ve enteresan emsallariyle düşünme şeklinizi ve karar verme mekanizmanızı sonsuza dek değiştirecek. 
 

Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası kitap özeti

Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası pdf oku

Doğru Düşünme Sanatı: Kaçınmanız Gereken 52 Mantık Hatası Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu