Akademik Kitaplar

Divanü Lugati’t-Türk Kolektif Pdf indir

Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İnkılap Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi Kitabı 208 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi kitabı 16.50×23.50 cm‘dir. Nisan 2020 nolu ISBN numarasına sahip Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi kitabının yazarı KolektifDivanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi Kitabı Pdf indir

Kaşgarlı Mahmud, büyük yapıtı Divânü Lûgâti’t Türk’le Türk diline olduğu kadar Türk kültürüne, Türk tarihine, Türk sanatına ve Türklerin yaşamı algılayışına ilişkin de kıymetli bir belge bırakmıştır. Kaşgarlı Mahmud, Divânü Lûgâti’t-Türk’ü başta Araplar olmak üzere yabancılara Türkçeyi öğretmek maksadıyla yazmıştır. Türk dilinin ilk sözlüğü sayılan Divânü Lûgâti’t-Türk, çeşitli Türk boylarından derlenmiş bir ağızlar sözlüğü niteliğini taşımaktadır. Bunun yanında yapıt, yalnızca bir sözlük olmayıp Türkçenin XI. Yüzyıldaki dil ayrıntı kısmını söyleyen, ses ve yapı bilgisine ışık tutan bir dilbilgisi kitabı; kişi, boy ve yer adları kaynağı; Türk tarihine, coğrafyasına, mitolojisine, folklor ve halk edebiyatına ilişkin zengin bilgiler içeren, bunun yanı sıra döneminin tıp bilgileri ve tedavi metotları ile ilgili bilgi veren ansiklopedik bir yapıt niteliğindedir. Divânü Lûgâti’t-Türk bizim için yalnız dil tarihi yönünden değil; bunun bunun yanında, Türk tarihi, coğrafyası, edebiyatı, mitolojisi, folkloru, etnografyası, uygarlığı yönünden da çok kıymetli bir kaynaktır.

Etiketler: Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi Pdf oku , Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi Pdf kitap indir, Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi pdf oku ücretsiz, Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi kitap indir ücretsiz, Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi pdf indir yandex, Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi pdf oku özet, Divanü Lugati’t-Türk Kolektif İnkılap Kitabevi kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu