Çocuk Kitapları

Dilek Ağacı – William Faulkner PDF indir

Dilek Ağacı – William Faulkner, pdf kitap bölümümüzde Ekim 2016 senesinde kaleme alınan Dilek Ağacı – William Faulkner kitabını sizlerle paylaştık. Dilek Ağacı – William Faulkner kitabının detayları..

Dilek Ağacı – William Faulkner – Özeti

Dilek Ağacı – William Faulkner

Dilek Ağacı – William Faulkner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Ekim 2016
Eklenme: Mayıs 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 72
Yazar: William Faulkner
1.346

Dilek Ağacı, dünyanın en önemli yazarlarından biri olarak kabul gören, Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi William Faulkner’ın bilinen tek çocuk kitabıdır. Faulkner, Dilek Ağacı’nda birbirinden enteresan bireylerden bir araya gelen bir grubun, tanınmış bir ağacın etrafında gerçekleşen sürükleyici macerasıni kaleme almıştır. 

Düşsel anlatımıyla her sayfasında ufakler kadar büyükleri de şaşırtacak olan bu eşsiz kitap, ilk baskısında bulunan çizimleriyle bir kez daha hayat buluyor.

Uykuda olmasına uykudaydı. Ama tıpkı bir balon gibi yükselerek uykunun içinden çıktığını duyar gibi oluyordu: adeta yusyuvarlak bir uyku tasının ılık suları içinden yukarı doğru git gide artan bir mercan balığıydı.

En tepeye vardığında uyanmış olacaktı.Derken uyandı,ama kımıldamadan yatıyordu. Sanki kendi içinde bir başka balon varmış gibiydi, durmadan büyüyor ve artıyordu. Biraz sonra ağzına gelmiş olacaktı.

O zaman, pat diye dışarı fırlayıp doğruca tavana uçacaktı.İçinde durmadan büyüyen ufak balon, bütün gövdesini, kol ve bacaklarını soğuk soğuk yakıyordu. Hani insan nane şekeri yiyince nasıl olursa, işte tam öyle.

Nedir acaba?” diye merak etti. Ama gözlerini sımsıkı kapalı tutuyordu.

Dünden bir şeyler anımsamaya çalışıyordu.

Yanıbaşında bir sesin, “Bugün senin doğum günün,” dediğini duymasıyla gözlerini açması bir oldu. Orada, yatağının yanında enteresan bir oğlan duruyordu. Sivri, çirkin bir yüzü vardı. Saçları öylesine kırmızıydı ki odanın içinde ışık gibi parlıyordu.

Sırtında, siyah kadifeden bir takım elbise, ayağında kırmızı çoraplar, ayakkabılar;omuzunda da kocaman, boş bir omuz çantası vardı.Kız, kızıl saçlı oğlana şaşkın şaşkın bakarak sordu:”Kimsin sen?”

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu