Tarih Kitapları

Diktatörlerin Çocukları Pdf indir

Diktatörlerin Çocukları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Diktatörlerin Çocukları kitabı 276 olarak çıkarılmıştır. Jean Christophe Brisard Claude Quetel tarafından kaleme alınan Diktatörlerin Çocukları isimli kitap 9789750841378 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Diktatörlerin Çocukları kitabını 01.04.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Diktatörlerin Çocukları pdf oku indir.

Diktatörlerin Çocukları pdf indir

Svetlana, Edda, Carmen, Beşşar, Li Na ve diğerleri… Tanıdık geldi mi?
İlk bakışta sıradan gelen bu isimlerin önemini anlamak için babalarının kim olduklarını da bilmemiz gerek: Stalin, Mussolini, Franco, Hafız Esad, Mao…
20. yüzyıla damgasını vurmuş diktatörlerin çocukları onlar.
Kimisi söz sahibi olmadıkları bir kaderin gönülsüz aktörleri oldu, kimisi de babalarıyla aynı güç ve iktidar hırsının kurbanı. Ama istisnasız hepsi de baskı, mutsuzluk ve gözyaşı vaat eden bir rejimin devamlılığı uğruna masumiyetlerini vermek zorunda kalan çocuklardı.
Peki ya diğerleri? Çavuşesku, Kaddafi, Duvalier, Hüsnü Mübarek, Saddam Hüseyin, Mobutu, Kim İl-sung, Bokassa, Pinochet, Castro, Lukaşenko, Rıza Pehlevi.
Jean-Christophe Brisard ile Claude Quétel’in yönetiminde, araştırmacı gazeteci ve tarihçilerden oluşan bir ekip tarafından bir araya getirilen Diktatörlerin Çocukları, iyi niyetle yola koyulduktan sonra iktidar uğruna yoldan çıkan, yakın dönemin tarihsel figürlerinden bir seçki sunuyor.

Diktatörlerin Çocukları kitap özeti

Diktatörlerin Çocukları pdf oku

Diktatörlerin Çocukları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu