Tarih Kitapları

Devrim Okumaları Pdf indir

Devrim Okumaları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 192 sayfadan oluşan Devrim Okumaları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Edward Hallett Carr tarafından kaleme alınan Devrim Okumaları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Devrim Okumaları kitabını 9786051725383 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Devrim Okumaları pdf oku indir.

Devrim Okumaları pdf indir

Devrim Okumaları, Britanyalı tarihçi Edward Hallett Carr’ın, devrimler tarihinin mühim isimleri, eserleri ve süreçleri üzerine kaleme aldığı bir dizi makalesini bir araya getiriyor.
Eser, “öncü” olarak nitelenen Saint-Simon’a dair bir makaleyle başlıyor. Bunu, Komünist Manifesto’yu, Manifesto’nun yazılış sürecini ve tabi ki yazarları Marx ve Engels’i konu edinen bir makale takip ediyor. Akabindeyse, devrimler tarihinin iz bırakmış diğer birden fazla ismi ele alınıyor: Proudhon, Herzen, Lassalle, Plehanov, Lenin, Sorel, Gallacher ve son kez kendisine iki makaleyle yer verilen Stalin. Bundan başka, eserde, 19. yüzyılın kimi Rus düşünürleri ile alakalı, Alman Komünist Partisi ve Almanya’da başarısızlıkla sonuçlanan devrim süreci ile alakalı yazılar da yer alıyor.
Toplamda 14 makaleden oluşan Devrim Okumaları, devrimler tarihine ilişkin hem mühim bir kaynak hem de sağlam bir giriş kitabı olma özelliğine sahip.

Devrim Okumaları kitap özeti

Devrim Okumaları pdf oku

Devrim Okumaları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu